Hlavní navigace

Nový e-learningový portál Gopasu vyškolí firemní zaměstnance mimo studijní místnosti

2. 2. 2009

Sdílet

Spuštění e-learningového portálu ohlásila firma Gopas. Na adrese elearning.skola.cz jsou připraveny samostudijní kurzy programů Microsoft Office 2007, ECDL, Windows Vista a kurz práce s internetem, které studenty naučí pracovat s programy interaktivní formou z domova či kanceláře. Všechny kurzy využívají hlasový výklad lektora a není třeba je instalovat.
Počítačová škola Gopas nabízí kurzy MS Office, které jsou připraveny pro výuku všech aplikací, a to od začátečníků až po pokročilé. „Každý kurz obsahuje 11 - 16 lekcí, celkem se tedy jedná o 280 lekcí, přičemž každá lekce vyžaduje 20 až 30 minut studia," říká Luboš Žáček z Gopasu. Multimediální forma, kdy studenta provází celým kurzem virtuální lektor využívající komunikačního okna ve spodní části monitoru a červeného ukazovátka, je velmi živá. Výklad látky neprobíhá pouze textovou, ale především hlasovou formou.
„Interaktivita spočívá v možnosti okamžitého vyzkoušení probírané látky," tvrdí Žáček a vyjmenovává i další výhody tzv. samostudijních kurzů. „E-learningové kurzy přinášejí maximální míru vědomostí za minimální náklady, jsou vícejazyčné a jsou rozděleny do kategorií pro začátečníky a pokročilé. Kurzy jsou doplněny vstupními testy, cvičeními a závěrečným testem pro ověření získaných znalostí."
Součástí poskytovaných služeb je i vyhodnocovací systém, který měří efektivitu vzdělávání, a zaměstnavatel tak má přehled o studijních pokrocích zaměstnanců. Kurzy jsou předurčeny pro použití v podnikových intranetech a v podnikových řídicích systémech vzdělávání (LMS), do nichž jsou kurzy bezproblémově integrovatelné. Na intranetu lze navíc využít prostředí Microsoft LRN Viewer, jenž je bezplatnou součástí dodávky kurzů Gopas. Toto prostředí nabízí uživatelům stejný komfort obsluhy jako LMS.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?