Hlavní navigace

Připojení k internetu rychlostí až 100 Mb/s pro domácnosti či segment SOHO začalo nabízet UPC

31. 8. 2009

Sdílet


Zájemcům jsou k dispozici dvě verze: Fiber Power 100 s rychlostí až 100 Mb/s v příchozím (download) a až 10 Mb/s v odchozím (upload) směru. Cena za službu je 1 750 Kč (včetně DPH). Fiber Power 50 s rychlostí až 50 Mb/s, resp. 5 Mb/s přijde zájemce na 1 300 Kč.
UPC Fiber Power 100 ve srovnání s DSL podle dodavatele mimo jiné:
• umožňuje bezproblémové sledování on-line přenosů a HD nebo full HD videí
• podporuje lepší kvalitu obrazu a zvuku při videotelefonování a videokonferencích,
• má mnohem vyšší maximální propustnost dat a rychlost navíc není, na rozdíl od DSL, ovlivněna vzdáleností mezi sídlem uživatele a distribučním místem,
• zaručuje přenos vyšších objemů dat přes FTP a nabízí rychlejšího zálohování většího objemu dat na síťové virtuální disky.

UPC aktuálně nabízí UPC Fiber Power 100 a UPC Fiber Power 50 ve většině velkých měst, kde působí. V průběhu roku bude nabídku rozšiřovat i do jiných míst. Zákazník se může o dostupnosti obou připojení informovat na webu dodavatele, kde jsou rovněž k dispozici doporučení týkající se konfigurace osobního počítače a softwaru.
Za instalaci služby zaplatí uživatel 1 Kč a za připojení služby 250 Kč. V případě, že platbu za službu provádí prostřednictvím SIPO, je připojovací poplatek snížen na 1 Kč. Modem je zapůjčován zdarma.
„Toto oznámení představuje jeden z nejvýznamnějších milníků v dějinách českého internetu. Domácí internetový trh už nikdy nebude takový jako doposud. Naše úsilí a tvrdá práce se vyplatily. Česká republika má totiž díky Fiber Power 100 poprvé k dispozici internetovou super dálnici, která zdaleka není samozřejmostí ani v evropském měřítku. Za UPC Fiber Power se skrývají stamilionové investice, aplikace špičkových technologií, mezinárodní zkušenosti a měsíce tvrdé práce," řekl ředitel společnosti Václav Bartoň.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?