Hlavní navigace

Nokia N900: Telefon z řady tabletů

1. 9. 2009

Sdílet

Nokia N900 je vybavena procesorem ARM Cortex-A8 na 600 MHz, 1 GB paměti RAM a grafickým akcelerátorem OpenGL ES 2.0. K dispozici je rovněž paměť Flash o kapacitě 32 GB, kterou lze pomocí karty microSD rozšířit až na 48 GB. Komunikovat s okolím je přístroj schopen prostřednictvím Wi-Fi, EGPRS, GSM, WCDMA i HSPA 10/2 Mb/s. Nechybí navigace A-GPS.

Produkt je vybaven displejem s rozlišením WVGA (800x480 pixelů) a 5megapixelovým fotoaparátem s optikou Carl Zeiss (s diodovým bleskem). Uživateli je k dispozici panoramatická pracovní plocha (čtyři pracovní plochy vedle sebe), a řada aplikací, mezi nimiž nechybí webový prohlížeč (založený na Firefoxu 3.5 a podporující Adobe Flash 9.4). Operační systém Maemo nabízí schopnost plnohodnotného multitaskingu. Podle představitelů výrobce se Nokia snaží poskytnout maximálně otevřené prostředí, pro něž by mohlo bez překážek vzniknout množství aplikací od nezávislých vývojářů.

Po otočení do vertikální podoby se přístroj automaticky přepne do režimu telefonování.

„Nokia N900 ukazuje, kam míříme se softwarovou platformou Maemo a jak budeme spolupracovat s komunitou, abychom tuto platformu dále zdokonalovali," říká Anssi Vanjoki, výkonný vicepresident pro trhy společnosti Nokia, a dodává: „Maemo je naše představa, jak spojit výkon počítače, internet a mobilní telefon."

Rozměry přístroje činí 110,9 x 59,8 x 18 milimetrů, váží 181 gramů. Na trhu má být Nokia N900 dostupná v plné české lokalizaci, a to od října 2009 za cenu okolo 500 eur bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?