Hlavní navigace

Typický uživatel Windows by měl aktualizovat každých 5 dnů

5. 3. 2010

Sdílet

Běžný uživatel Windows aktualizuje každých 5 dnů

 

Podle společnosti Secunia většina domácích uživatelů Windows musí "nesmyslně" stahovat aktualizace na různé programy ve Windows v průměru každých pět dnů.

"Je zcela neoprávněné očekávat, že běžní uživatelé budou aktualizováním softwaru trávit tolik času," říká Tomas Kristensen ze Secunie. Kvůli tomu prý mnoho uživatelů na aktualizování softwaru zcela rezignuje, čímž se vystavují bezpečnostním rizikům. Z průzkumu Secunie vyplývá, že více než polovina dotázaných má na svém PC 66 nebo víc programů od 22 či více rozdílných tvůrců. Secunia dodává, že celkově je v softwaru, který má na svém PC běžný uživatel, každý rok objeveno více než 300 bezpečnostních děr.

"Překvapilo nás, kolik mají lidé na svých systémech aplikací," říká Kristensen "a že musejí během roku stáhnout tolik aktualizací." Běžný uživatel navíc musí umět zacházet s více než 20 aktualizačními mechanismy od různých výrobců. "Proto vyzýváme vývojáře, aby vytvořili standardizovaný aktualizační proces," dodává Kristensen. Jelikož se různí výrobci softwaru podle Secunie na standardizaci aktualizačního procesu jen tak nedomluví, vydala společnost svůj vlastní program s názvem PSI, který zvládne aktualizovat 70-80% programů, které má běžný uživatel na svém počítači.

Zdroj: ComputerWorld

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?