Hlavní navigace

První broadcastingový monitor EIZO

26. 2. 2009

Sdílet

Eizo CG232W

Jedná se o první Eizo videomonitor se schopností reprodukovat až 1024 x 1024 x 1024 = 1 mld. barev, který  doplňuje dosavadní řadu hardwarově kalibrovatelných animačních 24“ monitorů CG241W/CG242W. Stejně jako ostatní modely řady ColorGraphic je vybaven obvody DUE (Digital Uniformity Equalizer) pro dosažení vynikající homogenity plochy. Nově model nabízí kromě klasických konektorů také HD-SDI vstupy.

Monitor CG232W s panelem S-IPS nabízí max. rozlišení 1920 x 1200 bodů a je kompatibilní se všemi nejrozšířenějšími typy digitálních videosignálů v rozsahu 23,75–63 Hz až do rozlišení 1080i/1080p, a to včetně prokládaných i progresivních formátů. Pro kódované signály ve vysokém rozlišení pak využívá na svých digitálních vstupech zabudovaný HDCP dekodér ochranného kódu.

 

Tento profesionální model nabízí reprodukci barevného obrazu v rozšířeném barevném prostoru s pokrytím 95 % NTSC (98 % AdobeRGB) s automatickou HW kalibrací umožňující přesné a rychlé nastavení požadovaných obrazových parametrů monitoru.

Novinkou je výrazné zlepšení minimálních barevných odchylek Delta E (průměr 0,34, max. 1,7) a dosažení excelentního průběhu šedoškály metodou trojrozměrné 3D-LUT (3 x 12bit.) tabulky pro výpočet optimální přenosové charakteristiky monitoru. Další zajímavostí je přesná konverze prokládaného signálu do progresivního řádkování unikátní metodou simulace prokládaného režimu vkládáním tmavých snímků. 

CG232W je vybaven čtyřmi videovstupy: třemi digitálními vstupy 1 x DVI-D, 2 x BNX SD-SDI nebo HD-SDI a jedním klasickým analogovým VGA vstupem. Zajímavé jsou zejména profesionální BNC SDI vstupy doplněné rovněž odpovídajícími SDI výstupy, na které je možné zapojovat další kontrolní zařízení. Monitor dále disponuje dvěma USB porty, které slouží jako rychlý klasický USB rozbočovač 2,0. 

Model CG232W umožňuje rychlou volbu mezi jedním ze sedmi přednastavených videorežimů: Custom/sRGB/EBU/Rec709/SMPTE-C/DCI/CAL. Monitory EIZO jsou standardně nabízeny s prodlouženou záruční lhůtou 5 let.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality