Hlavní navigace

Solaris na serverech HP ProLiant bude nově s plnou podporou HP

26. 2. 2009

Sdílet


Podle podmínek nové dohody výrobce původního zařízení (OEM) a dohody o podpoře se Sun stává strategickým distribučním partnerem operačního systému serverů HP ProLiant a Solaris byl povýšen mezi klíčová operační prostředí pro platformu HP ProLiant. Nová dohoda stanovuje podmínky další spolupráce obou společností na rozvoji poptávky po systémech Solaris a OpenSolaris na serverech a blade serverech HP ProLiant.
HP a Sun zlepšují stávající nabídku pro zákazníka tím, že poskytnou jediný bod nákupu, kontaktu a zodpovědnosti pro Solaris na systémech HP ProLiant. Ve snaze dále snížit provozní náklady budou firmy spolupracovat na integraci Solarisu 10 se softwarem HP Insight na serverech HP ProLiant, aby zajistily zákazníkům lepší použitelnost a vylepšily možnosti správy.
„Podpora Solarisu na serverech HP ProLiant dramaticky rozšiřuje trh pro Solaris na serverech x86 a vytváří podmínky pro další růst dosud největší instalované základny ze všech komerčních distribucí Unixu a Linuxu," řekl John Fowler, výkonný viceprezident Systems Group společnosti Sun Microsystems. „Rostoucí poptávka a ekosystém okolo Solarisu pomáhají s jeho dalším prosazováním, k němuž samozřejmě přispívají i revoluční technologie jako ZFS a DTrace, mimořádná ekonomická výhodnost provozu a dostupnost aplikací od několika tisíc nezávislých dodavatelů softwaru."

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?