Hlavní navigace

Pure Storage rozšiřuje výzkumné a vývojové centrum v Česku

13. 9. 2022

Sdílet

Praha jakožto významný technologický hub zaujala společnost Pure Storage zejména svou strategickou polohou stejně jako širokou nabídkou talentovaných specialistů a kvalitním vzdělávacím systémem. Své výzkumné a vývojové centrum zde založila na jaře roku 2020 a během dvou let své existence a rozvoje přilákala řadu talentů z České republiky i ze zahraničí. 

Jakým způsobem řešíte nebo chcete řešit implementaci umělé inteligence ve vaší firmě?

Od otevření centra dokonce zdvojnásobila počet svých technických expertů a v letech 2023 a 2024 plánuje růst podobným tempem.

Firma do výzkumu a vývoje investuje výrazně více, než je oborovým standardem; téměř 20 % jejích příjmů jde zpět do R&D. Několik stovek technických expertů tak dnes z pražského centra významně přispívá ke globálnímu inovačnímu motoru společnosti a dále zrychluje uvádění nových řešení na trh. Nedávno představená platforma FlashBlade//S, která reaguje na požadavky práce s nestrukturovanými daty a rostoucí nasazování moderních aplikací, byla částečně navržena a testována právě v Praze.

Pražské pracoviště bylo rovněž přímo zodpovědné za vývoj Portworx Data Services, první platformy Database-as-a-Service (databáze jako služba) pro všechny služby Kubernetes.

Průlomové inovace vyvinuté v Praze přispěly k tomu, že společnost Pure Storage zaznamenala v posledních letech významný celosvětový růst. Příjmy za 2. čtvrtletí účetního roku 2023 vzrostly meziročně o 30 % a příjmy z předplacených služeb o 31 %.

S cílem podpořit plánovanou expanzi byl do funkce ředitele českého R&D centra jmenován Paul Melmon. Do společnosti Pure Storage nastoupil v roce 2020 jako viceprezident pro vývoj v oddělení Digital Experience.

S cílem podpořit plány na další expanzi a růst svého multikulturního a různorodého týmu otevřela společnost Pure Storage vedle svého stávajícího sídla nové atraktivní kanceláře v Karlíně. Nové kanceláře zahrnují 450 moderních pracovních míst.

Výzkumné a vývojové centrum v Praze je jedním z pěti globálních výzkumných a vývojových center společnosti Pure Storage. Dvě se nacházejí v USA, v Mountain View v Kalifornii a v Bellevue ve státě Washington, další jsou v kanadském Vancouveru a v Bangalore v Indii, což společnosti zajišťuje globální pokrytí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?