Hlavní navigace

Rapid SQL XE od Embarcadera ulehčí vytváření SQL kódu pro rozličné databáze

10. 5. 2010

Sdílet

Novinka umožňuje vývojářům a správcům databází rychleji vytvářet kód SQL a mimo jiné obsahuje i nativní podporu heterogenních databázových prostředí z jediného uživatelského rozhraní (poprvé podporuje i databáze Embarcadero InterBase a open source Firebird). Další novinkou produktu je plná podpora Unicode.

Zabudované nástroje pro úpravy, ladění a optimalizace kódu SQL podle výrobce pomáhají vývojářům překonávat potíže zvládání vývoje pro různé typy databází a vytvářet vysoce výkonný kód SQL s optimální účinností.

Rapid SQL XE je rovněž druhým produktem Embarcadero obsahující ToolCloud. Ten poskytuje centralizované licencování a poskytování software a navíc dodávku nástrojů na vyžádání. InstantOn zase dovoluje okamžité spuštění programu z libovolného místa sítě bez nutnosti předchozí instalace nástroje na lokálním stroji.

Rapid SQL XE též přináší nové vlastnosti správy datových zdrojů, rozšíření správy objektů pro Oracle, DB2 z/OS, DB2 LUW a SQL Server. Dále byla aktualizována podpora nových vlastností DB2 pro z/OS a LUW a novinek ve Windows 7.

 

Nové funkce Rapid SQL XE dle výrobce:

• Podpora Unicode – Unicode uživatelům dovoluje pracovat s daty v různých jazycích a správně je zobrazovat.

• Podpora databází InterBase a Firebird – produkt poprvé přináší nativní podporu InterBase a Firebird: propojitelnost, správu objektů, úpravy a spouštění kódu SQL a podporu projektů.

• Filtrování objektů – novinka poskytuje tři nové možnosti filtrování, které zákazníci požadovali: filtrování podle jména, filtrování podle uživatelem definovaného jména objektu a filtrování uzlů. Tato nová rozšíření možností filtrování dovolí vývojářům lépe ovládat uživatelské rozhraní a pracovat produktivněji.

• Rozšířený editor ISQL – editor ISQL nyní umožňuje průběžné ověřování syntaxe jak pro kódová, tak pro objektová jména. Aby se ještě více snížila pravděpodobnost překlepů, přináší Rapid SQL XE dvě další mocné funkce: plné vyhledávání objektů a dokončování kódu.

• Editor dat – vylepšení editoru dat obsahuje zjednodušení tvorby záznamů a nakládání s implicitními hodnotami pro rychlé přidávání vícenásobných záznamů.

Rapid SQL XE stojí od 40 800 Kč (bez DPH) včetně ročního předplatného (údržby a technické podpory) za licenci.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?