Hlavní navigace

Samsung představil dvojici ultratenkých digitálních fotoaparátů řady ST

24. 1. 2010

Sdílet

Samsung představil dvojici ultratenkých digitálních fotoaparátů


Společnost Samsung uvedla na trh dva nové, ultratenké digitální fotoaparáty, které mají být řešením pro zákazníky požadující přenosný fotoaparát vhodný pro použití na večírcích nebo rodinných setkáních.  Tělo obou fotoaparátů má tloušťku 0,65 palce a oba přístroje, jak 14,2megapixelový ST70, tak  i 12,2megapixelový ST60, jsou vybaveny 2,7palcovým LCD displejem a nabízejí 5x, resp. 4x optický zoom.

Samsung ST60
Nové modely společnosti Samsung jsou ve srovnání se svým předchůdcem, modelem ST50, vybaveny zdokonaleným širokoúhlým objektivem s ohniskovou vzdáleností 27 mm (ST70) a 27,5 mm (ST60). ST70 je vybaven 5x optickým zoomem, který díky technologii duální stabilizace obrazu napomáhá zamezit rozmazání obrazu kombinací optické a digitální stabilizace. ST60 nabízí rozšířený 4x optický zoom a je vybaven digitální stabilizací obrazu.

Nové efekty, se kterými modely ST70 a ST60 přicházejí a mezi něž patří např. rybí oko nebo miniaturaa Lomo efekt, umožňují podle Samsungu uživatelům dodat fotografiím umělecký nádech. Podobně jako další kompaktní fotoaparáty značky Samsung nabízí nově uváděná dvojice produktů celou řadu přednastavených fotografických stylů, mezi něž patří normální, měkký, výrazný, les, retro, chladný, klid, klasický, negativní, vlastní barvy a dva nové styly: náčrt a odstranění mlhy.

 

Samsung ST60

ST70 a ST60 používají kompresi H.264, se kterou dokážou pořídit videozáznam v rozlišení 720p při snímkové frekvenci 30 fps. Fotoaparáty jsou vybaveny technologií Smart Auto vyvinutou společností Samsung a umožňující rozpoznání scény (při pořizování fotografií i videozáznamu).  Technologie Smart Auto se objevila už u modelu ST50, byla však modernizována, takže nyní je možné ji použít jak při pořizování videozáznamu, tak i při fotografování.  Tato technologie, která v přípradě fotografování analyzuje kompozici fotografie, funguje obdobně i pro videosekvence a automaticky volí jeden ze čtyř předem naprogramovaných režimů, který umožní dosáhnout výsledku s odpovídající expozicí a vyvážením barev.

Zákazníci, kteří chtějí mít při fotografování větší kontrolu nad přístrojem, se nyní mohou rozhodnout, jestli použijí režim vlastního programu nebo si zvolí některý ze scénických režimů.  Režim program umožňuje uživateli manuálně zvolit jednotlivá nastavení včetně ISO, vyvážení bílé, měření expozice, typu automatického ostření a kompenzace expozice.  I při zvolení scénického režimu nejlépe odpovídajícímu prostředí, ve kterém se přístroj zrovna používá, má uživatel nad přístrojem jistou kontrolu. Práce s přístrojem je však v tomto případě jednodušší, protože fotoaparát automaticky upraví další nastavení podle zvoleného režimu.  Mezi dostupné scénické režimy patří: zobrazení tváře (Beauty Shot), noc, režim Frame Guide, portrét, děti, krajina, detail, text, západ slunce, soumrak a protisvětlo, pláž a sníh a ohňostroj.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?