Hlavní navigace

Skype na odvolání vyhrál soud o patent

9. 10. 2009

Sdílet

Skype vyhrál soud o patent

 

Federální odvolací soud zprostil viny eBay a Skype z údajného porušování peer-to-peer patentu vlastněného společností Peer Communication, jež na Skype podala soudní žalobu již v srpnu roku 2006 u oblastního soudu v Texasu. Soud tehdy rozhodl ve prospěch Skypu a eBay, ale verdikt nakonec musel potvrdit i federální odvolací soud. Uvedl to Robert Miller, čelní představitel společnosti Skype, na firemním blogu.

Ve sporu šlo o dva vzájemně úzce spjaté patenty, které se týkaly "jednotného uživatelského prostředí pro přístup do několika sítí najednou". Alespoň tedy podle podané soudní žaloby. Technologie podporuje systém umožňující rozdílným agentům vzájemně komunikovat a vyměňovat si data bez nutnosti využití zprostředkování skrze servery vyhrazené speciálně pro tuto činnost.

Vítezství u soudu je zřejmě pro Skype však jen malou náplastí na obrovské rány, které v poslední době utrpěl. Tou největší je bez pochyby nedávné oznámení eBay, že se mu podařilo dohodnout se skupinou soukromých investorů, jež od něj odkoupí 65% podíl ve společnosti za 1,9 miliard dolarů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?