Hlavní navigace

LOKOLA umožňuje procházet okolí a implementuje technologii Google „Street view“

9. 10. 2009

Sdílet

LOKOLA umožňuje procházet okolí a implementuje technologii Google „Street view“

 

Server Lokola spouští novou funkci na svých stránkách –  zobrazování míst zájmu přímo v ulicích pomocí funkce Google Street View na Mapách Google. Lokola Street View implementuje jako jeden z prvních portálů v ČR – a ukazuje tak praktické možnosti jejího využití.

Lokola živatelům umožňuje vyhledat například restaurace, kanceláře, filmy, koncerty, kavárny a mnoho dalších bodů zájmů okolo dané lokality v zadaném rozsahu. Pomocí služby Street View lidé budou moci nahlédnout do okolí místa i prostřednictvím přímého prohlížení vzhledu ulice – umožní to tak jednoduší nalezení vyhledávaného místa. Možnost vidět ulici je zatím funkční v Praze a okolí (Mělník, Beroun, Příbram, Benešov, Říčany, Brandýs nad Labem a Poděbrady, plus dálnice D1).  Služba používá otevřené API od Googlu na technologii Street View.

Lokola

Integrace funkce Street View do Lokoly umožňuje uživatelům vidět malý náhled adresy a místa, kde je umístěn například hledaný obchod. Když pak uživatel klikne na tento náhled, má možnost se „projít okolím“ a zjistit, jak vypadá lokace, kterou chce navštívit. Lokola tímto způsobem doplňuje svoje běžně dodávané informace, jako je například otevírací doba, fotky, hodnocení nebo aktuální akce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?