Hlavní navigace

Směje se Microsoft novému Google Chrome OS, nebo ho respektuje?

15. 7. 2009

Sdílet

Steve Ballmer si vzal na paškál Google Chrome OS

 

Po nedávném zveřejnění informací o vývoji operačního systému Google Chrome OS, jsou média plná zpráv, analýz a komentářů na téma budoucího nového hráče na trhu s OS. Microsoft, jehož Windows bude Chrome OS přímo konkurovat, se však až doposud nechtěl k vyvíjenému operačnímu systému vyjádřit. Mediální politiku úplného mlčení přerušil až včera Steve Ballmer, CEO Microsoftu, na konferenci pořádané softwarovým gigantem v New Orleans.

 

Z jeho vystoupení se však nedá přesně odhadnout, zda považuje Microsoft Google Chrome OS za potencionálního soupeře. Ballmer mu totiž včera věnoval posměšné úšklebky stejně jako i fráze o jeho respektování. „Chrome OS je velmi zajímavá věc," řekl s náznakem respektu Ballmer, ale vzápětí před pro Microsoft naladěným publikem posměšně dodal: „Ale kdo ví, co je to vlastně za věc?"

 

Nejvíce Steve Ballmer narážel na duplicitu operačních systémů Google: „Nevím, jestli se nedokáží rozhodnout, či jaký problém vlastně mají, ale podle mě nemá smysl mít dva stejné operační systémy. Je dobré mít jen jeden." Nejvyšší představitel Microsoftu v té chvíli asi trochu pozapomněl , že i jeho firma vyvíjí několik OS zároveň. Při vystoupení na Microsoftem pořádané konkurenci mu však samozřejmě nikdo neoponoval.

 

Co nakonec vzejde z nového operačního systému a jakou šanci na úspěch proti Microsoftu či Applu bude Google mít, se uvidí až příští rok. Musíme však s Chrome OS počítat, jelikož ho vyvíjí Google, který přeci jen asi Microsoft v případě nouze nekoupí tak snadno jako software vyvíjený pěti studenty někde v garáži na americkém předměstí.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?