Hlavní navigace

Tři nové digitální zrcadlovky Sony Alfa

19. 5. 2009

Sdílet

Nejnovější digitální zrcadlovky Sony AlfaModel α230 je podle tvrzení Sony nejmenší digitální zrcadlovkou na světě se snímačem velikosti APS-C a stabilizátorem obrazu integrovaným v těle aparátu. Díky svým kompaktním rozměrům se tak hodí zejména na výlety, na kterých si chcete pořídit kvalitní fotografie, aniž byste s sebou museli nosit objemné tašky s vybavením. 

Sony Alpha

Rozložení ovládacích prvků bylo přepracováno a zároveň byl snížen jejich počet, přepracováno bylo také rozhraní na 2,7-palcovém LCD displeji. Na výběr máte šest různých režimů scén - průvodce na displeji vybranou scénu vysvětlí a přidá ukázkový snímek ilustrující předpokládaný výsledek. Grafické zobrazení také ukazuje, jak zvolené nastavení expozice ovlivní výsledný snímek.

Sony Alpha

Modely α330 a α380 jsou vybaveny funkcí Quick AF Live View pro akční „freestyle“ fotografování - tento systém z dílny Sony spojuje přednosti náhledu v reálném čase s rychlým a přesným automatickým ostřením i při pohybujících se fotografovaných objektech. Nový 2,7palcový LCD displej je podle informací pocházejících od výrobce jasnější, takže usnadňuje kompozici při denním světle, a vyklápí se nahoru nebo dolů (kromě modelu α230) ve větším úhlu.

O zobrazovací kvalitu se stará CCD snímač velikosti APS-C ve spolupráci s procesorem BIONZ, který je použit i u jiných fotoaparátů řady α. Procesor BIONZ je také základem pro rychlou odezvu nových aparátů – umožňuje sériové snímání rychlostí až 2,5 snímku za sekundu (v režimu Live View rychlostí 2 snímků za sekundu – pouze u modelů α330 a α380).  Nový režim autospouště pořídí sérii 3 nebo 5 obrazových políček, aby nevznikaly pokažené portréty nebo snímky skupin, když někdo mrkne v nevhodnou chvíli.

Stejně jako všechny ostatní fotoaparáty Alfa, také nové modely obsahují stabilizátor SteadyShot INSIDE, který zajišťuje ostřejší záběry při fotografování z ruky. Stabilizátor umístěný v těle vyrovnává pohyb aparátu, když nemáte po ruce stativ.Sony Alpha


Všechny modely je možné připojit k jakémukoli HD Ready/Full HD televizoru a prohlédnout si fotografie na obrazovce ve vysokém rozlišení. Podpora technologie PhotoTV HD zajistí zobrazení snímků na kompatibilních televizorech BRAVIA.  Novinkou u fotoaparátů Alfa je funkce BRAVIA Sync umožňující prohlížení fotografií a ovládání dalších funkcí fotoaparátu pomocí dálkového ovladače televizoru.  Další možností je vyjmout volitelnou paměťovou kartu Memory Stick a na ní přenést snímky do některého ze stále se rozšiřující řady HD zařízení. Patří mezi ně například notebooky VAIO, herní konzole PLAYSTATION 3, digitální fotorámečky nebo fototiskárny Sony.


Modely α230 a α330 budou na českém trhu k dostání od června. Model α380 během července tohoto roku. Ceny zatím výrobce neupřesnil.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?