Hlavní navigace

Sony chce bránit falšování pomocí svých fotoaparátů

4. 8. 2022

Sdílet

Sony zpřístupní svou technologii pro ochranu fotografií proti padělání: přímo ve fotoaparátu bude nově dostupná pro firemní uživatele. Pomocí digitálních podpisů zpracovaných při pořízení snímku podporuje technologie Sony detekci jakýchkoli úprav snímku a chrání jej tak před podvodným použitím.

Technologii je založená na standardní kryptografii, která chrání snímky před budoucím zneužitím.

Pokud aktivujete režim podepisování (signing mode) ve fotoaparátu Sony, procesor fotoaparátu snímky ihned po pořízení kryptograficky podepíše. Následně bude jakákoli úprava pixelů, manipulace s nimi nebo případné padělání podpisu snímku zrušena, protože manipulaci se snímkem odhalí vlastní certifikační server zákazníka při jeho kontrole.

Tato nová funkce, kterou nabízí fotoaparát Alpha 7 IV, jejíž rozšíření na další modely se bude zvažovat postupně, zefektivňuje zdlouhavý proces od odeslání snímku až po jeho ověření, a to vše s dodatečným zabezpečením.

Tato technologie je podle výrobce použitelná zejména pro pasy a doklady totožnosti, zároveň je ale uplatnitelná i při řešení manipulace s obrazem v médiích, lékařství a v oblasti vymáhání práva. Pojišťovnictví a stavebnictví tato technologie má nabídnout bezpečný základ pro kontrolu a evidenci škod.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?