Hlavní navigace

Sony na výstavě Photokina předvedla svá řešení pro digitální fotografii

10. 10. 2010

Sdílet

Mezi nejvýznamnější novinky patří nejnovější přírůstky do řady digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy α („Alfa“), kompaktních fotoaparátů Cyber-shot, HD kamkordérů Handycam HD, malých HD fotoaparátů Bloggie Mobile a digitálních rámečků S-Frame.

Poprvé se v Evropě představil prototyp fotoaparátu nové konstrukce, který používá technologii polopropustného zrcadla („Translucent Mirror“). Tento nový model, určený nadšeným fotografům a pokročilým amatérům, využívá široké kreativní možnosti prvních fotoaparátů s touto technologií – Sony α55 a α33, které byly na stánku také k vidění. Na rozdíl od klasických digitálních zrcadlovek tato nová konstrukce v kompaktním těle zajišťuje rychlou fotografickou odezvu s průběžným automatickým ostřením při fotografování i natáčení HD videa. Vystaveno bylo také vyvíjené příslušenství s novým bajonetem A-mount, mj. blesk, vertikální grip a standardní objektivy se zoomem a teleobjektivy.

Fotoaparáty s bajonetem E-mount: NEX-5/NEX-3

Vystaveny byly rovněž fotoaparáty, objektivy a příslušenství z rostoucí skupiny zařízení využívající bajonet E-mount. Kompaktní aparáty NEX-5/NEX-3 obsahují snímač velikosti APS-C, nabízející fotografům fotografie a video v kvalitě digitální zrcadlovky a zároveň tvůrčí svobodu výměnných objektivů. K vidění byly prototypy sedmi nových E-mount objektivů, které budou k dostání v průběhu let 2011 a 2012.

Od poloviny října bude k dispozici update firmware, který do fotoaparátů NEX-5/NEX-3 přidá nové funkční možnosti: podpora autofokusu při použití A-mount objektivů SAM a SSM s volitelným bajonetovým adaptérem LA-EA1 (upgrade pro NEX-VG10 bude dostupný od poloviny listopadu), nová uživatelská funkce umožňující přiřazení funkcí tlačítkům často používaných funkcí a nová možnost natáčení videa s nastavením clony.

Kompaktní digitální fotoaparáty Cyber-shot

Rodina digitálních fotoaparátů Cyber-shot zahrnuje funkcemi nabitou řadu W, výkonnou řadu H a štíhlou řadu T. Mezi nejdůležitější funkce aparátů Cyber shot patří AVCHD Full HD video, 3D Sweep Panorama a režim Superior Auto.

HD kamkordéry Handycam HD

Řada kamkordédů Handycam se záznamem na flash paměť a pevný disk spojuje know-how Sony na poli zachycování a digitálního zpracování obrazu s pokročilou optikou. Vybrané modely jsou vybaveny snímačem Exmor R CMOS se zvýšenou citlivostí, který zajišťuje kvalitu snímků se sníženým obsahem obrazového šumu i za zhoršených světelných podmínek. Režim „Active“ stabilizátoru SteadyShot eliminuje pohyb fotoaparátu ve třech směrech pro dosažení stabilnějších snímků při všech nastaveních zoomu, a to i při fotografování za chůze.

Model Handycam NEX-VG10, určený profesionálním a pokročilým amatérským videokameramanům, obsahuje velký snímač Exmor APS HD CMOS vytvářející obraz s kinematografickou hloubkou ostrosti. Kompatibilita s výměnnými objektivy umožňuje fotografům využít kreativní možnosti svých stávajících sad objektivů (použití objektivů A-mount vyžaduje volitelný adaptér).

HD fotoaparát Bloggie Touch Mobile

Nejnovějším přírůstkem do rodiny minifotoaparátů Bloggie je stylový „Bloggie Touch“ MHS-TS20K s velkým dotykovým displejem, funkcí natáčení videa v rozsahu 360° a vestavěným USB raménkem pro připojení k počítači. Vestavěný software zjednodušuje sdílení fotografií a videoklipů prostřednictvím internetových služeb, jako je například nově spuštěná služba Personal Space od Sony.

Digitální fotorámeček S-Frame

Kompletní řada digitálních fotorámečků S-Frame pro rok 2010 zahrnuje modely s displejem od 17,8 cm (7”) do 25,9 cm (10.2”). Nejvyšší modely nyní podporují přehrávání AVCHD videa se stereofonním zvukem. Mezi další modely pak patří D830L, bateriemi napájené přenosné fotoalbum, a F800 s integrovanou barevnou tiskárnou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality