Hlavní navigace

Sony přichází s novým smartphonem

11. 5. 2022

Sdílet

Nový chytrý telefon Sony Xperia 1 IV 5G je vybaven třemi objektivy: 16mm ultraširokoúhlým objektivem, 24mm širokoúhlým objektivem a novým objektivem s optickým teleobjektivem se zoomem 85–125 mm.


Všechny objektivy mají 12MP obrazový snímač Exmor RS for mobile s rychlostí snímání až 120 snímků za sekundu. Tato schopnost umožňuje nahrávat v rozlišení 4K rychlostí 120 snímků za sekundu pro až 5× zpomalený záznam videa. Nabízí funkce Real-time Eye AF a Real-time tracking a při fotografování s jakýmkoliv z objektivů. Xperia 1 IV 5G také kombinuje informace o hloubce získávané pomocí 3D snímače iToF a detekci objektu na bázi umělé inteligence (AI) pro automatické zaostřování a sledování při slabém osvětlení.

Přední fotoaparát je rovněž vybaven obrazovým snímačem Exmor RS for mobile s rozlišením 12 Mpx, což je větší obrazový snímač než u předchozího modelu. Umožňuje redukci šumu při fotografování v prostředí s nedostatečným osvětlením a pořizování selfie snímků ve 4K HDR.

Sony integrovala do smartphonu novou funkci „Videography Pro“, která centralizuje nastavení videa. Uživatelé tak mohou upravovat nastavení, jako je zaostření, expozice a vyvážení bílé, a to i během nahrávání. Smartphone je také vybaven funkcí multi-frame shooting pro nahrávání videa, která umožňuje nahrávat videa s širším dynamickým rozsahem bez ztráty rozlišení. 

Mezi pokročilé funkce pro hraní her patří 120Hz displej, 240Hz redukce rozmazání pohybu a rychlost snímání dotyků. Kromě toho funkce vylepšení hry zahrnují funkci L-y (low gamma) raiser, ekvalizér zvuku a optimalizaci hlasového chatu. Xperia 1 IV 5G je optimalizována pomocí procesoru Qualcomm Snapdragon Elite Gaming. Je také vybavena funkcí Heat Suppression power control (H. S. power control), která potlačuje snižování výkonu a výdrže baterie v důsledku vysoké teploty herního terminálu i během hraní her a při zapojení nabíječky.

Mobil je vybaven novými full-stage stereo reproduktory, které zlepšují zvuk basů a bicích. Reproduktor také dokáže přehrávat zvuk 360 Reality Audio (360RA).

Xperia 1 IV 5G je vybavena mobilní platformou Snapdragon 8 Gen 1, funguje na 5G a Wi-Fi6E, s 12 GB RAM a 256 GB ROM, baterií s kapacitou 5 000 mAh. Mobil disponuje rychlejším nabíjením, kdy za půl hodiny nabije polovinu baterie. Xperia 1 IV 5G je odolná proti vodě a prachu se stupněm krytí IP65/68.

Xperia 1 IV 5G bude na trhu od poloviny června 2022 za doporučenou cenu 35 990 CZK.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality