Hlavní navigace

Soutěž Nokia „Calling All Inovators“ oslovuje všechny vývojáře

13. 1. 2010

Sdílet

Soutěž Nokia „Calling All Inovators“ oslovuje všechny vývojáře


Soutěž Calling All Innovators 2010 zahrnuje čtyři kategorie aplikací, které mají pomoci lépe využít mobilní telefony v běžném životě:

- „Eco/Being Green“:  aplikace pomáhající chránit planetu s využitím inovativních ekologických opatření.
- „Productivity":  aplikace, které usnadní běžný život například v oblasti osobních financí.
- „Life Improvement“:  aplikace, které pozitivně ovlivní každodenní život lidí v rozvojových zemích, a to využitím mobilních zařízení k výuce dětí i dospělých v základních dovednostech, ve zdravotnictví a v zemědělství.
- „Entertainment“:  aplikace, které z uživatele mobilního zařízení třeba udělají rockovou hvězdu a nabídnou zábavu s multimediálními funkcemi přístroje.

Forum Nokia se navíc spojilo s týmem Sesame Workshop, produkujícím známý seriál Sesame Street. Tým pomůže vývojářům v jednotlivých kategoriích s tvorbou aplikací pro přístroje Nokia. Sesame Workshop bude průběžně nabízet poradenství a podporovat práci s vybranými vývojáři vedoucí ke zlepšení jednotlivých projektů.  Spolupráce bude podporovat vývoj vzdělávacích aplikací a umožní využít postavy ze seriálu Sesame Street. V souvislosti s oslavami 40. narozenin tohoto seriálu napomůže partnerství rozšířit „nejdelší ulici na světě“ do digitální podoby. Mobilní telefon představuje nejnovější kanál, jehož prostřednictvím lze podpořit gramotnost.

Více informací o jednotlivých kategoriích, cenách a porotcích soutěže Calling All Inovators lze nalézt na webových stránkách: www.callingallinnovators.com. Návrhy do soutěže Calling All Inovators 2010 budou od jednotlivých vývojářů přijímány od 1. února 2010. Termín uzávěrky je stanoven na 18. května 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?