Hlavní navigace

Samsung NX10 – kompakt se srdcem zrcadlovky

13. 1. 2010

Sdílet

Samsung NX10 – kompaktní a lehký fotoaparát se srdcem zrcadlovkySpolečnost Samsung představila NX10 – nový digitální fotoaparát v bez-zrcátkovém provedení, který má uživatelům nabídnout vysokou kvalitu obrazu v kombinaci s kompaktním designem. Novinka nepostrádá automatické zaostřování (AF) a je vybavena 14,6megapixelovým snímačem CMOS velikosti APS-C. Nový model NX10 je dále vybaven 3,0" AMOLED displejem. Pokud se rozhodnete natáčet video, bude celá událost pořízena v HD kvalitě s využitím kodeku H.264. Novinka bude k dostání ve dvou barevných provedeních - Noble Black a Titan Silver.

 

Samsung NX10

 
NX10 disponuje také řadou funkcí, které mají pomoci amatérům dosahovat profesionální kvality fotografií. Model NX10 nabízí manuální ovládání, ale pokud potřebují uživatelé fotit rychle a nemají čas měnit nastavení, funkce Smart Auto automaticky vyhodnotí prostředí a zvolí správný režim.

Funkce Smart Range umožňuje uživatelům realisticky zachytit světlé a tmavé zóny na jednom snímku a systém Supersonic Dust Reduction chrání obrazový snímač před prachovými částicemi, které často snižují kvalitu obrázku. Fotoaparát dokonce rozpozná, kdy si ho uživatel přibližuje k obličeji, aby se podíval do hledáčku, a tak fotoaparát automaticky přepíná displej AMOLED do pohotovostního režimu, aby šetřil energií.

Produkt bude na trh uveden na jaře, cenu zatím bohužel neznáme.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?