Hlavní navigace

Spolu s Kinectem byla představena i nová a tenčí verze Xboxu 360 s Wi-Fi

15. 6. 2010

Sdílet

Nový Xbox 360 je vybaven 250GB pevným diskem a dle tvrzení společnosti je  menší a mnohem tišší než jeho předchůdci. Lze se s ním připojit ke službě Xbox Live a v jeho výbavě nechybí ani vestavěný Wi-Fi přijímač, dálkový ovladač, sluchátka s mikrofonem, HDMI výstup nebo USB port. Do prodeje nový Xbox 360 zamíří již tento týden a stát bude 300 amerických dolarů, což je v přepočtu přibližně 6 300 Kč.

Nedostalo se mu však jen hardwarových vylepšení, ale i softwarových. Zákazníci využívající službu Xbox Live Gold nyní  získají přístup ke všem sportovním přenosům, které vysílá populární americký kanál ESPN. Aktuálně na něm běží letošní Mistrovství světa ve fotbale 2010 z Jihoafrické republiky, které je živě přenášeno i stereoskopicky, tedy ve všech třech obrazových dimenzích. Plastické přenosy zápasů jsou k vidění na speciální 3D verzi tohoto kanálu nazvané ESPN 3D.

Informace o uvedení nového Xboxu 360 v jednotlivých zemích a konkrétní ceny by měla společnost Microsoft oznámit každým dnem. Spolu s novou verzí této konzole byl oficiálně odhalen i herní pohybový systém Kinect.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?