Hlavní navigace

Správu mobilních zařízení pomocí cloudu prý jako první nabídne Sophos

13. 9. 2012

Sdílet

Novinka vychází z produktu Mobile Control 2.5 a eliminuje potřebu počátečních investic do hardwaru i případným změnám v již používané infrastruktuře. K tomuto typu aplikací se tak dostanou i firmy, pro něž to bylo zatím relativně nedostupné - ať z finančních, či technických důvodů.

Společnost Sophos do budoucna počítá s uvolněním v podobě software jako služby (SaaS) u všech svých bezpečnostních aplikací.

Základem hostovaného řešení je webová konsole, portál vlastních služeb a mobilní klient nabízející jednoduché a intuitivní ovládání. Uživatelé mají k dispozici všechny potřebné funkce pro správu mobilních zařízení v rozsahu dostupném v tradičně instalované verzi a nemusí se přitom věnovat údržbě prostředí ani aktualizacím na nejnovější verze.

Místo provozních starostí se mohou plně soustředit na činnosti související s mobilními zařízeními včetně komplexní správy bezpečnostních politik pro jednotlivá firemní i zaměstnanci vlastněná zařízení.

„Hostovaná aplikace v prostředí cloudu je zárukou, že mobilní zařízení mohou být bezpečně spravována ve všech firmách bez ohledu na jejich velikosti a počet uživatelů mobilních zařízení,“ říká Matthias Pankert, vice prezident společnosti Sophos zodpovědný za jednotlivé produkty.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?