Hlavní navigace

Studenti se opět mohou hlásit do celosvětové soutěže Imagine Cup

4. 11. 2009

Sdílet

Studenti se opět mohou hlásit do celosvětové soutěže Imagine Cup


Microsoft vyhlásil již osmý ročník celosvětové studentské soutěže Imagine Cup, jehož téma i letos zní „Představte si svět, kde technologie řeší největší problémy dneška“. Týmy i jednotlivci z vysokých a nově také středních škol si mohou podle svých preferencí a zkušeností vybrat z pěti soutěžních kategorií. Ti nejlepší se utkají v červenci 2010 v celosvětovém finále ve Varšavě, kde Microsoft rozdělí ceny za 110 000 USD.

Novinkou oproti předchozím ročníkům je možnost uplatnit soutěžní projekt v rámci studia na vybraných vysokých školách. Studenti tak získávají cennou příležitost nejenom porovnat své schopnosti se zahraniční konkurencí, ale také možnost projekt po konzultaci s vyučujícím využít jako svou diplomovou, bakalářskou nebo seminární práci. V tuto chvíli mezi partnerské vysoké školy patří České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Západočeská univerzita v Plzni a Univerzita Hradec Králové. Jednání probíhají i s dalšími vzdělávacími subjekty jako například s Vysokým učením technickým v Brně.

Soutěžní kategorie

-    Softwarový návrh je jedinou kategorií, ve které první kolo probíhá lokálně a český vítěz automaticky postupuje do celosvětového finále. Cílem je vytvořit softwarovou aplikaci z reálného světa, která využívá nástroje a technologie společnosti Microsoft.
-   Herní návrh dává studentům za úkol vytvořit kompletní novou hru pomocí Microsoft XNA Game Studio 3.0 (nebo vyšší) a Visual Studia. Soutěžní projekt se tak může stát prvním krokem pro nastartování kariéry vývojáře her nebo podnikatele v herním průmyslu.
-    Digitální media je kategorie, jejímž cílem je vytvořit webové video s vlastnoručně vytvořeným obsahem, který může prostřednictvím sítě Internet změnit dnešní svět.
-   Mobilní vývoj spadá pod kategorii Softwarový návrh a jako jediný bude probíhat pouze v České republice. Úkolem studentů je vytvořit softwarovou aplikaci na platformě Windows Mobile.
-    IT Challenge představuje znalostní test, který prověří, zda si student o sobě pouze myslí, že je odborník ve světě IT, nebo zda jím skutečně je.

České úspěchy

České týmy patří i přes silnou mezinárodní konkurenci každoročně k těm nejlepším a v celosvětovém finále obsazují přední příčky. V loňském roce zlatý Lukáš Perůtka naprogramoval nejlepšího robota na světě, Imrich Živčák skončil v kategorii Roboti a Algoritmy v nejužším finále. Projekt HOPE týmu The Monkey Wrench Gang se v kategorii Softwarový návrh probojoval mezi 12 nejlepších na světě a ještě k tomu získal ocenění veřejnosti, cenu People’s Choice Award.
Zájemci se mohou registrovat do konce března na www.imaginecup.cz, kde najdou i bližší podrobnosti o soutěžních kategoriích a přesných termínech.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality