Hlavní navigace

Superrychlá síťová řešení představily Cisco i Zyxel

21. 10. 2013

Sdílet

Jde o zařízení Meraki MR34, jež dovoluje bezdrátově komunikovat rychlostí až 1,75 Gb/s.

Díky správě prostřednictvím cloudu lze podle výrobce pružně reagovat na měnící se požadavky v síti a spravovat konfiguraci i zabezpečení kdykoliv a odkudkoliv. Novinka nabízí cloudové funkce jako například „multi-site“ správu, dále lokalizační analýzy a služby či integrovanou správu mobilních zařízení (MDM).

Produkt podporuje i pokročilou správu přenosového pásma (Application Traffic Shaping). Ta umožňuje upřednostnit kritické aplikace, jako jsou audio- a videohovory či konference, a současně omezit či blokovat nežádoucí provoz v síti (například P2P sdílení souborů). 

Model MR34 je vybaven i třetím vyhrazeným vysílačem, který funguje jako radiofrekvenční senzor neustále prověřující okolní RF pásmo. Poskytuje tak zvýšenou ochranu před bezdrátovými ataky i frekvenčním rušením, a je tedy vhodný pro citlivá prostředí jako zdravotnictví.

Zyxel zase uvedl na trh novou řadu powerline produktů (tedy těch, co přenášejí data prostřednictvím silových rozvodů elektrické energie) PLA5000 Gigabit Ethernet HD, které podle něj jako vůbec první podporují nový standard HomePlug AV2 a přinášejí datové rychlosti až 600 Mb/s.

Nová řešení podporují několik videostreamů ve vysokém rozlišení i vzdálenou správu podle specifikace TR-069.

Zyxel navíc představil i novou řadu dedikovaných firewallů s podporou VPN. Modely ZyWall 110, 310 a 1100 mají přepracovanou architekturu se čtyřjádrovými a šestijádrovými procesory a propustnost až 3,6 Gb/s (VPN připojení má rychlost až 800 Mb/s). Vhodné jsou pro menší podniky nebo pobočky.

Klíčovou vlastností nových firewallů je algoritmus SHA-2 (Secure Hash Algorithm 2), jenž podle výrobce zajišťuje vůbec nejbezpečnější připojení IPsec VPN.  Z nových VPN firewallů bude možné přejít na zařízení UTM s kompletní sadou funkcí, jejich uvedení Zyxel přitom plánuje na druhé čtvrtletí příštího roku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?