Hlavní navigace

Své videokonferenční systémy vylepšuje Cisco – třeba o tříobrazovkové řešení

13. 4. 2012

Sdílet

Produkty mimo jiné umožní plynule přepínat mezi způsoby komunikace a přecházet mezi koncovými zařízeními. Cílem je zajistit nejvhodnější formou dostupnost komunikace a spolupráce kdykoliv a kdekoliv.

Nutnost on-line komunikace a stále rostoucí požadavky na vzdálenou spolupráci jsou důvodem neustálých inovací v oblasti telepresence. Ty představují zejména zavádění jednotné komunikační platformy pro co největší počet koncových zařízení. Podle výsledku studie Visual Networking Index bude v roce 2015 celosvětově uskutečněno přes 6 milionů let (3 triliony minut) videohovorů každý měsíc.

Cisco proto rozšiřuje dostupnost své komunikační platformy Jabber novými klientskými aplikacemi pro Windows a Apple ipad. Platforma je již dostupná na zařízeních s Android, iOS, Mac, BlackBerry a tabletech Cisco Cius.

Současně Cisco představuje inovované řešení pro telepresence – TelePresence TX9000.  To zvyšuje kvalitu komunikace díky třem 60palcovým plazmovým obrazovkám, které zobrazují 1080p video. Navíc díky optimalizaci videopřenosu vyžaduje o 20 % menší datový tok, než předešlé systémy.

Do TX9000 byly integrovány nástroje pro spolupráci (jako je Cisco WebEx), byla vylepšena práce s kamerou pro přirozenější udržení očního kontaktu při hovoru a také rozšířena kompatibilita s koncovými zařízeními jiných výrobců (s podporou standardu TIP - Telepresence Interoperability Protocol). TX9000 bude dostupné ve druhém kvartálu 2012.

Aplikace Jabber pro iPad je založena na technologiích, které používají i desktopové aplikace a TelePresence systémy. Nabízí tak komplexní komunikační platformu pro HD video, hlasové hovory, instant messaging, sdílení desktopu, konference i voicemail s možností záznamu videa a umožňuje se připojit k probíhající komunikaci na telepresence systémech.

Aplikace pracuje s kodekem H.264 (HD video) a protokoly XMPP a SIP, což z ní činí první skutečně integrované řešení pro komunikaci a spolupráci na iPadu. Také aplikace pro Windows využívá stejné technologie jako TelePresence systémy a přináší kvalitu videokonferencí s kodekem H.264 uživatelům desktopů s Windows.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?