Hlavní navigace

Symantec uvádí bezpečnostní produkty Norton řady 2010

9. 10. 2009

Sdílet

Symantec uvádí bezpečnostní produkty Norton řady 2010

 

Nová technologie založená na pověsti s kódovým označením Quorum

Aplikace Norton Internet Security 2010 a Norton AntiVirus 2010 využívají nový model zabezpečení s kódovým označením Quorum, který pracuje na základě specifik každého souboru a jeho atributů - právě tato vlastnost zde pomáhá soubor identifikovat jako nový škodlivý kód. Technologie Quorum sleduje soubory a aplikace a desítky jejich atributů, jako je stáří, zdroj pro stažení, digitální podpis a rozšířenost. Z atributů je následně pomocí algoritmů stanovena jakásí "pověst" souboru.

Norton Internet Security 2010

Quorum aktualizuje pověst souboru podle toho, jak je distribuován v Internetu a jak se jeho atributy mění. Pověst je obzvláště důležitá u nového souboru, který může být s velkou pravděpodobností hrozbou, kterou tradiční ochrana s velkou pravděpodobností nezjistí.

Symantec se na tiskové konferenci neopomněl pochlubit tím, že nezávislá testovací laboratoř AV-Test.org uvedla, že beta verze aplikace Norton 2010 dosáhla „vynikajícího výsledku" v jejich nedávných testech tradičních metod zjišťování, jako jsou heuristika a signatury, i v dynamickém zjišťování nebezpečnějších nových hrozeb, které zpravidla unikají zjištění pomocí tradičních metod.

V produktech Norton 2010 byla dle autorů tohoto software opět věnována velká pozornost výkonu, přestože byla v této verzi přidána také nová důležitá technologie ochrany. Nezávislá testovací laboratoř PassMark Software byla pověřena provedením srovnávacích testů, které zjišťovaly vliv na výkon u produktů Symantec a jeho konkurentů v oblasti bezpečnostního softwaru. Nejdůležitější body této zprávy:

•    Instalace aplikace Norton Internet Security 2010 trvá přibližně jednu minutu

•    Aplikace Norton Internet Security 2010 využívá pouze o něco málo více než 10 MB paměti

•    Prověřování Norton Internet Security 2010 trvalo 61 sekund při použití pevného disku a 31 sekund u SSD

Skupina technologií Norton Insight v produktech 2010 využívá informační systémy online k proaktivní ochraně počítače a informování uživatelů o tom, jaký vliv na výkon a zabezpečení mají soubory a aplikace, se kterými se setkávají při každodenním použití počítače online.

•    Norton Download Insight – Využívá informační systémy online, které k proaktivní ochraně počítače využívají informace o pověsti. Analyzuje a oznamuje bezpečnost nových souborů a aplikací před tím, než je uživatelé nainstalují a spustí.

•    Norton System Insight – Poskytuje informace o systému, které pomáhají optimalizovat výkon počítačů.  Zobrazuje poslední události v počítači a poskytuje informace potřebné ke zkoumání a analyzování problémů s počítačem. Výkonové grafy pomáhají přesně určit příčiny zpomalení počítače.

•    Norton Threat Insight – Poskytuje podrobnosti o hrozbách zjištěných v počítači, včetně informací o jejich původu (adresa URL) a prvním kontaktu.

•    Norton Insight Network – Určuje úroveň důvěryhodnosti souboru pomocí statistické analýzy atributů souboru, která je založená na miliardách prověření několika milionů počítačů. Software Norton je tímto způsobem schopen určit důvěryhodné a nedůvěryhodné soubory, které by spadaly do šedé oblasti neznáma, pokud by byly použity pouze tradiční metody zabezpečení.  

Další technologie:

Symantec•    SONAR 2 – technologie zabezpečení na základě analýzy chování druhé generace, která zjišťuje nové hrozby na základě jejich podezřelých akcí bez potřeby tradičních otisků.

•    Ochrana před nevyžádanou poštou (pouze Norton Internet Security) – modul blokování nevyžádané pošty podnikové třídy pomáhá odstraňovat nežádoucí e-maily a chrání před podvody a infekcemi šířenými prostřednictvím e-mailu.

•    Norton Safe Web (pouze Norton Internet Security) – služba hodnocení webových serverů, která k výsledkům hledání vyhledávačů Google, Yahoo! a Live.com přidává hodnocení bezpečnosti, která varují uživatele před potenciálně nebezpečnými servery.

•   OnlineFamily.Norton (pouze Norton Internet Security) – Uživatelé aplikace Norton Internet Security 2010 mohou volitelně vyzkoušet odběr nové webové služby OnlineFamily.Norton, která rodičům poskytuje přehled o činnosti jejich dětí online a podporuje komunikaci o vhodném a nevhodném chování v Internetu.

•    Symantec nadále poskytuje podporu uživatelům aplikací Norton 2010 bezplatnou prostřednictvím dostupných komunikačních kanálů – webu, e-mailu, chatu nebo telefonu.

•    Kromě toho, že nabízí bezplatnou podporu, společnost Symantec také provozuje diskusní fórum uživatelů aplikací Norton, jehož prostřednictvím může veřejnost sdílet svoje znalosti a zkušenosti s produkty Norton.

Dostupnost, kompatibilita a cena


Produkty Norton 2010 podporují operační systémy Microsoft Windows XP, Windows Vista a Windows 7. Všechny nejnovější verze (2009, 2010) hlavních produktů Norton, včetně aplikací Norton 360, Norton Internet Security a Norton AntiVirus, budou kompatibilní s operačním systémem Microsoft Windows 7, jakmile bude tento nový operační systém všeobecně dostupný. Uživatelům těchto produktů Norton s platným přihlášením k odběru budou aktualizace pro zajištění kompatibility automaticky dodány online bez dalších poplatků.

Doporučená maloobchodní cena aplikace Norton Internet Security 2010 CZ je 1.499 Kč včetně DPH a zahrnuje licenci pro jeden počítač. V ceně je jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany.

Doporučená maloobchodní cena aplikace Norton AntiVirus 2010 CZ  je 1.099 Kč včetně DPH. V ceně je jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany. Všichni uživatelé aplikace Norton Internet Security a Norton AntiVirus s platným přihlášením k odběru pro daný produkt mají nárok na získávání nejnovějších aktualizací produktu prostřednictvím modelu odběru služby. Další informace jsou k dispozici v Centru aktualizací Norton na adrese http://updatecenter.norton.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?