Hlavní navigace

Nová řada bezpečnostního softwaru DisCryptor

9. 10. 2009

Sdílet

Nová řada bezpečnostního softwaru DisCryptor

 

Program kombinuje nástroje pro prevenci ztráty dat, monitorování podezřelé aktivity uživatelů, např. nežádoucí aktivity zaměstnanců, provádí kontrolu spouštěných programů a ochranu proti zaznamenávání stisknutých kláves (anti-keylogger). Zabezpečuje ochranu přístupových údajů i ochranu proti interním hrozbám. Software je určen jednotlivcům, domácnostem, malým, středním i velkým společnostem. DisCryptor Personal je domácím uživatelům a pro nekomerční použití nabízen zdarma.

V korporátním prostředí poskytuje software DisCryptor managementu firem monitorování využití pracovní doby zaměstnanců, prevenci před ztrátou firemních dat a další nástroje pro ochranu proti interním útokům z řad zaměstnanců nebo cizích osob. Produkt dle svých autorů společným řešením hlavních bezpečnostních problémů poskytuje uživatelům  řešení interních hrozeb jako např. pokusů o zneužití či krádeže dat.

DisCryptor má dále chránit uživatele proti zcizení dat z ukradených notebooků nebo médií, před cílenými krádežemi dat či podezřelou aktivitou zaměstnanců přes ochranu přístupových údajů a eliminaci digitálních stop, které může firma v počítačích zanechávat, až po ochranu proti programům, které cíleně kradou údaje zadávané na klávesnici. To vše DisCryptor integruje do jediného produktu.

V domácím prostředí DisCryptor zajišťuje uživateli kontrolu nad ochranou digitálního soukromí své rodiny. Software také umožňuje rodičům kontrolu užívání počítače jejich dětmi, po čemž dnes volá řada rodičů především kvůli volnému přístupu na řadu webových stránek. Produkt DisCryptor je k dispozici pro osobní a nekomerční využití zcela zdarma. Více informací o produktu lze nalézt na webu www.discryptor.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?