Hlavní navigace

Microsoft se snaží uživatelům zjednodušit cestu k Office 2010

9. 10. 2009

Sdílet

Microsoft se snaží uživatelům zjednodušit cestu k Office 2010


Představené novinky mají uživatelům zjednodušit cestu k vyzkoušení si a případnému následnému pořízení tohoto kancelářského balíku, jehož funkcí po celém světě využívá v práci, doma i ve školách na 500 milionů uživatelů.

Microsoft tímto krokem reaguje na požadavky uživatelů, kteří si před zakoupením kancelářských aplikací chtějí produkt nejprve vyzkoušet, naučit se s ním pracovat, a teprve potom investovat peníze. Tuto skutečnost dokazuje i fakt, že jen v období od července 2008 do června 2009 bylo staženo na 23 milionů zkušebních verzí, což představuje 92% meziroční nárůst.

Karta s instalačním klíčem

Kartička s instalačním klíčem je určena uživatelům, kteří si pořídí nový desktopový počítač, notebook či netbook s předinstalovaným bitovým obrazem Microsoft Office 2010. Z něho bude možné spustit 60-denní zkušební verzi Microsoft Office 2010. Prostřednictvím této karty, kterou bude možné zakoupit v maloobchodě či na internetu, pak uživatelé mohou převést zkušební verzi na plnou verzi jedné ze sad Microsoft Office 2010 –  na sadu Pro studenty a domácnosti, Pro podnikatele či sadu Professional.

Sada Microsoft Office Starter 2010

Naprostou novinku určenou uživatelům, kteří si plánují pořídit nový počítač, představuje sada Microsoft Office Starter 2010. Sada bude součástí bitového obrazu Microsoft Office 2010 předinstalovaného na nových počítačích určených menším firmám a domácnostem. Office Starter 2010 obsahuje funkčně omezené aplikace Word a Excel, které poskytují základní nástroje pro prohlížení a úpravu dokumentů.

Sada nahrazuje produkt Microsoft Works a je tedy vhodná pouze pro domácí uživatele, kteří potřebují provádět základní úkony v aplikacích Word a Excel. V případě, že uživatel otevře dokument s prvky vytvořenými nástroji neobsaženými v sadě Office Starter, ty se v dokumentu zobrazí, avšak nebude je možné jakkoliv upravovat. Při pokusu o úpravu těchto prvků pak sada Starter uživatele upozorní na to, že pro úpravu potřebuje vyšší sadu Microsoft Office.

Současně uživateli nabídne nákup jedné ze tří funkčně neomezených sad Microsoft Office 2010. Pro firemní použití je vzhledem ke své funkční omezenosti tato sada zcela nedostatečná. Microsoft Office Starter 2010 bude také zobrazovat reklamu.

Porovnání funkcí sady Microsoft Office Starter 2010 a Microsoft Office 2010 pro studenty a domácnosti:


Funkcionalita (nástroj)

Office Starter 2010

Office 2010 pro studenty a domácnosti

PowerPoint (aplikace)

Ne

Ano

OneNote (aplikace)

Ne

Ano

Nástroje pro úpravu rozložení stránky

Ne

Ano (Excel, Word)

Nástroj pro tvorbu diagramů SmartArt

Ne

Ano (Excel, Word)

Záložky

Ne

Ano (Word)

Odkazy

Ne

Ano (Excel, Word)

Rovnice

Ne

Ano (Word)

Obsah

Ne

Ano (Word)

Seznam citovaných autorů (bibliografie)

Ne

Ano (Word)

Poznámky pod čarou

Ne

Ano (Word)

Režim sledování změn

Ne

Ano (Word)

Komentáře

Ne

Ano (Excel, Word)

Kontingenční tabulka

Ne

Ano (Excel)

Kontingenční graf

Ne

Ano (Excel)

Čárový graf v buňkách (slicer)

Ne

Ano (Excel)

Připojení k externím datům v databázích Access, SQL

Ne

Ano (Excel)


Pořízení Microsoft Office 2010 na starší počítače

Technologie pro stažení zkušební verze Klikni a spusť (Click-to-Run) je určena uživatelům starších počítačů, které neobsahují bitový obraz Microsoft Office 2010 se zkušební verzí. Ze stránek http://office.microsoft.com si uživatelé budou moci stáhnout 60denní zkušební verzi, nebo přímo zakoupit plnou verzi Microsoft Office 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?