Hlavní navigace

Symmetrix V-Max nabízí prý jako první 8Gb FC a FICON

9. 1. 2010

Sdílet

Novinka je podle výrobce prvním high-end úložným systémem s nativní podporou 8Gb připojení různého typu pro mainframy i otevřené systémy. Díky tomuto spojení nabízejí systémy až dvojnásobný objem I/O operací, díky čemuž umožňují efektivnější konsolidaci a vyšší úrovně služeb.

Dále bylo rozšířeno řešení Virtual Provisioning pro výše uvedené produkty. Mezi nové funkce patří například podpora migrace thick-to-thin a thin­to-thick svazků pro software TimeFinder/Clone či automatizované vyrovnávání využití úložišť Virtual Provisioning. Tato vylepšení prý dovolí IT oddělením uvolnit zpět až 40 procent obsazené kapacity úložiště při přechodu na Virtual Provisioning.

Nejdůležitější vylepšení dle výrobce:

 Nové možnosti připojení: Symmetrix V-Max nativně podporuje 8Gb Fibre Channel, 8Gb/s FICON a 8Gb/s SRDF připojení, takže nabízí lepší škálovatelnost a vyšší výkon pro prostředí náročná na šířku přenosového pásma, jako jsou rozsáhlé databázové systémy či virtualizované serverové implementace. Podpora protokolu zHPF v prostředí mainframe dále optimalizuje architekturu FICON, snižuje její režii I/O operací a zvyšuje výkon systémů mainframe.

 Nové možnosti úspory místa: Funkce zero space reclamation poskytovaná softwarem EMC Virtual Provisioning uvolňuje nevyužitou kapacitu virtuálně poskytovaných svazků. Tato nevyužitá kapacita se může objevovat po migraci z thick na thin svazky při použití migračních nástrojů jako Symmetrix Migration Package. Zero space reclamation také obnoví souběžné datové bloky obsahující samé nuly, čímž uvolní další místo pro řídké databáze a systémy souborů. Může tak být dosaženo významného zlepšení vytíženosti fyzické kapacity a snížení celkových nákladů na vlastnictví. Kromě toho může virtual provisioning nyní také automaticky redistribuovat přidělené datové bloky při doplnění fyzické kapacity, a tak zajistit optimalizované využití technologie wide-striping.

 Nové možnosti replikace: Díky softwaru EMC TimeFinder/Clone systémy Symmetrix V-Max umožňují klonování svazků „thick to thin“ prostřednictvím replikace standardních svazků na menší tenké (thin) svazky zkopírováním pouze stop obsahujících data. Na klonované svazky je také možné použít funkci zero space reclamation a uvolnit tak datové bloky obsahující samé nuly. Dohromady tyto funkce mohou snížit požadavky na kapacitu klonů, zlepšit jejich využití a snížit celkové náklady na vlastnictví.

 Tenké (thin) svazky je také možné replikovat na standardní svazky a zvýšit jejich mobilitu do a z fondů tenkých svazků (thin pools).

 Nové konfigurace: Pro zákazníky, kteří požadují vysoké on-line kapacity, ale nepotřebují možnosti připojení či výkon pěti- až osmienginových konfigurací V­Max, společnost EMC nyní nabízí dvouenginovou konfiguraci umožňující škálování na 1200 jednotek a čtyřenginovou konfiguraci škálovatelnou na 2400 jednotek. Díky nižšímu počtu enginů tyto nové konfigurace nabízejí zákazníkům nižší pořizovací náklady na datové aplikace, jako jsou například úložiště pro datové sklady.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?