Hlavní navigace

Systém Windows Mobile 6.5 bude uveden na trh již 6.října

2. 9. 2009

Sdílet

Windows Mobile 6.5

Nová verze operačního systému má zákazníkům přinést uživatelsky jednodušší prostředí, lepší možnosti při využívání internetu a přístup k zajímavým službám, včetně Microsoft My Phone a Windows Marketplace. Novinkou je také to, že všechny chytré telefony s jakoukoliv verzí Windows Mobile budou od 6. října 2009 nazývány Windows Phones.

Windows Phones s nejnovější verzí operačního systému Windows Mobile 6.5 nabídnou v České republice celkem 4 výrobci. Jde o společnosti Samsung, HTC, Garmin-ASUS a společnost Mio. Majitelé zařízení Omnia II, Omnia Lite a Omnia Pro od firmy Samsung budou moci využít bezplatného upgradu z Windows Mobile 6.1 na Windows Mobile 6.5. Bezplatný upgrade nabídne také společnost HTC, konkrétně u modelů HTC Touch Pro2 a HTC Touch Diamond. Společně s tím představí HTC i nové zařízení HTC Touch 2 běžící na systému Windows Mobile 6.5. Nový Windows Phone nabídne českým uživatelům také společnost Garmin-ASUS. Její model Nűvifone M20 prozatím poběží na Windows Mobile 6.1, do konce roku ale začne být prodáván s nejnovější verzí operačního systému.

S novou verzí má být mnohem jednodušší zařídit více věcí přímo z telefonu, jako například zkontrolovat si letenku, či zaplatit účty, zatímco je člověk na cestách. Již nemá být problém získat potřebné informace nebo být v kontaktu se svým okolím.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?