Hlavní navigace

T-Mobile zlevnil roaming, ale...

19. 6. 2018

Sdílet

T-Mobile konečně zlevnil cenu roamingu v zemích mimo Evropskou unii. Operátor po letech zřejmě pochopil, že když cena bude lidská, jeho zákazníci začnou používat své domácí číslo i cizině, jako se to stalo po zásahu Evropské komise v zemích EU.

Ceny v nejnavštěvovanějších destinacích snižuje operátor až o 76 %, v dalších 20 zemích světa až o 92 % a přináší sazbu až 1,40 Kč / MB. Nabídka platí pro všechny zákazníky včetně majitelů předplacených karet.

Nové balíčky Svět pro 40 nejpopulárnějších zemí mají velikost 100, 250 a 500 MB a budou dostupné od 25. června 2018. Zákazníkům se objeví na uvítací stránce v prohlížeči telefonu při přihlášení do zahraniční sítě. Za zobrazení uvítací stránky zákazníci nic neplatí a v případě, že si nevyberou žádný z nabízených balíčků, telefon se ani bez jejich vědomí nepřipojí k internetu a nemusí se obávat neočekávaných nákladů.

Mezi zmíněných 40 nejpopulárnějších destinací patří (vyjma EU, Islandu, Norska a Lichtenštejnska, kde platí pro zákazníky podmínky jako v Česku) například Švýcarsko, Spojené arabské emiráty, Bosna a Hercegovina, Egypt, USA, Turecko, Vietnam či Rusko.

Skoro poloviční cenu má i datový balíček pro téměř všechny zbývající země světa – 100 MB vyjde na stále nekřesťanských 1 399 Kč (původně 2 750 Kč). V zemích s extrémně drahými datovými službami jako Angola, Maledivy, Etiopie či Seychely datové balíčky k dispozici nejsou a datové služby budou účtovány po jednotkách 1 MB.

Ceny tedy sice klesly, ale není to dost. Jako ilustrační příklad mohou posloužit Spojené státy americké, kde T-Mobile nabízí 500 MB za 700 korun. Tamní pobočka magentového operátora nabízí turistům předplacenou kartu za 30 dolarů, kde jsou k dispozici 2 GB dat, neomezené volání po USA a také neomezené SMS nejen po USA ale také skoro do celého světa. Platnost takového SIM karty jsou tři neděle. Její vyřízení zabere na pobočce operátora asi 10 minut (vlastní zkušenost).

Čili snížení cen tu je, někde se dá i využít, avšak v řadě případů je stále nedostačující. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?