Hlavní navigace

Zahrajete si hry s tématikou zimní olympiády?

6. 2. 2010

Sdílet

Zahrajete si hry s tématikou zimní olympiády?

 

Práva na vytvoření hry podle motivů letošních zimních olympijských her dostala japonská společnost Sega. Firma již stihla vydat dva tituly - v polovině ledna se na pultech obchodů objevila hra "Vancouver 2010 - The Official Video Game of the Olympic Winter Games" pro Xbox 360, PC a PS3, ve které si hráč může vyzkoušet 14 olympijských zimních sportů.

"Pokud video hry budou inspirovat děti, aby ty sporty vyzkoušeli i v reálném životě, je to jen dobře," říká známá sportovní komentátorka Kristina Grovesová. "Díky hře mohou mladí sporty poznat ze všech stran."

Na podzim navíc Sega vydala hru  "Mario & Sonic at the Vancouver Winter Games" pro Wii a Nintendo DS. Hry s olympijskou tématikou jsou již tradičně velmi oblíbené - například titulu "Mario & Sonic at the Beijing Summer Games" se po celém světě prodalo přes 10 milionů kopií. "Chtěli jsme, aby si tuto hru užila celá rodina," říká Osamu Ohashi, který dohlížel na tvorbu hry na motivy letošní zimní olympiády pro Wii a Nintendo DS. "Takže mohou hrát současně až 4 hráči." Jediné, na co si hráči stěžují je, že u zimní olympiády si nezahrají za reálné sportovce, jak tomu bývá u sportovních her od EA.

Zdroj: Reuters

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?