Hlavní navigace

Titanic a Star Wars to roku 2012 zkusí znovu ve 3D

3. 10. 2010

Sdílet

Veleúspěšný filmový počin Jamese Camerona s názvem Avatar se bezesporu stal důležitým milníkem novodobé éry 3D filmů. I když nebyl přesný rozpočet tohoto filmu nikdy prozrazen, dostupné údaje hovoří o částce 300 milionů dolarů (dle některých expertů to ale muselo být daleko více) a je považován za jeden z nejdražších trháků všech dob, kterému je často připisován masivní rozmach 3D technologie a následná vlna 3D filmů prakticky všech žánrů toužících po stejném komerčním úspěchu.

Kromě nových filmů, si ale dle zprávy uveřejněné na serveru The Hollywood Reporter budeme ve třetí dimenzi moci vychutnat i některé starší kasovní trháky. V dubnu roku 2012 by se na celosvětová plátna kin měl v trojrozměrném provedení vrátit Titanic, který tam kraloval roku 1997 a má jej na svědomí právě James Cameron. O převod do třetí obrazové dimenze se postarají studia Paramount, Fox a Lightstorm Entertainment.

Ještě před uvedením Titanicu si však na své přijdou i milovníci dnes již klasické vesmírné zábavy. Ve třetím rozměru se totiž představí i populární Hvězdné války George Lucase. První epizodu nesoucí název Skrytá hrozba (The Phantom Menace) by chtěl Lucas spolu se studii Fox a Lucasfilm uvést někdy v období mezi únorem až květnem roku 2012. Pokud první epizoda, která není mezi fanoušky příliš oblíbena, zaznamená patřičný komerční úspěch, setkáme se postupně ve třech obrazových dimenzích se všemi díly, a to včetně oblíbenější starší trojice.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?