Hlavní navigace

TomTom představuje nové navigace řady GO x50

3. 9. 2009

Sdílet

TomTom GO x50

„Z pozice předního světového poskytovatele navigačních řešení a digitálních map je naší povinností stále zdokonalovat jedinečné technologie, díky kterým je cestování spolehlivější, předvídatelnější a dostupnější," říká Corinne Vigreux, generální ředitelka společnosti TomTom. „Modely řady TomTom GO x50 byly přesně v tomto duchu navržené. Jsou snadno ovladatelné a poskytují reálné cestovní časy, které zbavují řidiče stresu na cestách."

Řada TomTom GO x50 podporuje hlasové příkazy a ovládání. Uživatelé tak mohou ovládat svou navigaci pouze svým hlasem. Tímto způsobem mohou aktivovat přes 100 různých úkonů, jako je plánování trasy, změna preferencí či telefonní hovor. Proto řidiči nemusejí ani na okamžik spustit oči z vozovky, což znamená bezpečnější jízdu pro ně i jejich okolí. Řada TomTom GO x50 má také zdokonalený reproduktor pro čisté hlasové instrukce a pohodlnější volání hands-free.

Řada GO x50 přichází s aktivním držákem s integrovaným přijímačem informací RDS-TMC3. To znamená, že řidiči přijímají za jízdy neustále aktualizované dopravní informace bez nutnosti připojení dalších kabelů - a to i v zahraničí. Mohou tak lépe naplánovat ideální trasu své cesty.

Další novinku představuje uživatelské menu disponující nabídkou frekventovaných destinací, která se stará o výpočet tras do často navštěvovaných míst. Za povšimnutí stojí také volba Eco Routes umožňující výpočet trasy nejúspornější na spotřebu paliva. Výhodou jsou nejen uspořené náklady na pohonné hmoty, ale samozřejmě také menší dopad na životní prostředí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?