Hlavní navigace

Světoví poskytovatelé služeb cloud computingu vsadili na platformu VMware

3. 9. 2009

Sdílet

Kroky v iniciativě VMware vCloud ohlásila společnost VMware na konferenci VMworld 2009 v kalifornském San Francisku. Tato iniciativa uvádí do praxe vizi, kdy zákazníci získávají výpočetní kapacitu z interních a externích cloudů - jakkoli, kdykoli a v neomezeném množství. Firma VMware a jejích více než tisíc partnerů z řad poskytovatelů služeb s certifikací VMware Virtualized, včetně zvučných jmen, jako jsou AT&T, SAVVIS, Terremark

a Verizon Business, poskytují zákazníkům infrastrukturu, která odpovídá potřebám jejich podnikání a přitom jim má šetřit investiční i provozní náklady.

Program VMware Virtualized je novou součástí iniciativy VMware vCloud a je zaměřen na zajištění interoperability a optimalizaci platformy VMware pro cloudová řešení poskytovatelů služeb. Zajišťuje také to, že zákazníkům je v prostředí cloudů s certifikací VMware Virtualized poskytována spolehlivá a interoperabilní služba. Na platformě VMware běží interně mnoho aplikací zákazníků a řešení VMware vSphere jim umožňuje provozovat jejich IT infrastrukturu jako interní cloud. Cloudové služby VMware Virtualized jsou také postaveny na řešení VMware vSphere a poskytují zákazníkům svobodu volby a interoperabilitu. Tibse tak stávají nezávislými na hardwaru, operačním systému, aplikacích nebo poskytovateli a díky tomu mohou být bez obav z provozu současných a budoucích aplikací v prostředí interních a externích cloudů.

„Příslib cloud computingu spočívá v tom, že dává firmám všech velikostí možnost podle vlastní potřeby škálovat své fungování a reagovat tak na potřeby trhu, namísto toho, aby se jako nějací instalatéři neustále zabývaly udržováním své sítě a počítačů v chodu," řekl prezident a generální ředitel společnosti VMware Paul Maritz. „Tento týden na VMworldu předvádí VMware a její partneři nové technologie a služby určené k podpoře aplikací zákazníků. Jde především o zachování kompatibility, přizpůsobení potřebám podniku a možnost vybírat si typ služby a místa, které umožní hladkou interoperabilitu a snadné přesuny mezi interními a externími cloudy."

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?