Hlavní navigace

Nokia dobývá sociální sítě

3. 9. 2009

Sdílet

Nokia si brousí zuby na společenské sítě

Olli-Pekka Kallasvuo, generální ředitel společnosti Nokia, uvedl: „Nokia svým bohatým portfoliem služeb oslovuje široké spektrum zákazníků, nikoliv jen jejich úzké skupiny. Toho docilujeme díky vzrůstajícímu počtu otevřených partnerství se světovými leadery v mnoha oblastech. Jsme pyšní na to, že se nacházíme na špici v oblasti chytrých telefonů a dalších pokročilých zařízení. To jsme nedávno také dokázali při představení zařízení Nokia N900 a Nokia Booklet 3G - dvou skvělých příkladů, jak se svět mění a Nokia je tím, kdo tuto změnu iniciuje."

Nokia oznamuje spuštění služby Lifecasting with Ovi, připravené ve spolupráci s nejrozšířenější sociální sítí na světě Facebook. Lifecasting with Ovi je aplikací, která umožňuje uživateli publikovat svoji polohu i aktualizace stavu na Facebooku přímo z výchozího displeje mobilního zařízení. Lifecasting usnadňuje pročítání, registraci i připojení k internetové komunitní službě Facebook a umožňuje tak lidem zůstat ve spojení a sdílet informace s těmi, na kterých jim záleží.

„Jsme velice potěšeni naším partnerstvím se společností Nokia," řekl Henri Moissinac, ředitel mobilní divize portálu Facebook. „Od její nabídky v červenci je aplikace pro přístup k síti Facebook z telefonů Nokia dostupná ke stažení ve více než 150 zemích a v současné době je také jednou z nejstahovanějších aplikací na portálu Ovi Store. Jsem velice rád za takto úzkou spolupráci s největším výrobcem mobilních telefonů na světě na tom, abychom našim 250 milionům uživatelů mohli přinést takto inovativní přístup k Facebooku přímo z jejich mobilních telefonů. A to je přitom jen začátek."

Lifecasting se premiérově představí na nové Nokia N97 mini, sesterském modelu úspěšné Nokia N97. Nokia N97 mini je mobilní multimediální přístroj s křivkami z nerezové oceli vybavený 3,2" dotykovým displejem, klávesnicí QWERTZ a plně uživatelsky přizpůsobitelným výchozím displejem. Nokia N97 mini přináší skutečně internet zabalený v kompaktním přístroji.

Jonas Geust, viceprezident Nokia Nseries k tomu uvedl: „Lidé chtějí prostřednictvím internetu spojit svůj fyzický a virtuální svět v jeden. Nokia N97 mini je navržena pro tento nový sociální internet a pro to, aby uživatelům pomohla zorientovat se mezi lidmi i ve virtuálním prostoru. Díky aplikaci Lifecasting with Ovi uvádí Nokia N97 mini novou kapitolu internetu založeného na osobním kontaktu a znalosti aktuální polohy uživatele."

Lifecasting with Ovi bude prostřednictvím Nokia Betalabs dostupná jak pro multimediální přístroj Nokia N97, tak i pro Nokia N97 mini. Nokia N97 mini již obsahuje tento nový software, který bude uveden v říjnu také jako bezplatný update pro Nokia N97. Nový software přináší do obou zařízení novinky, včetně nových widgetů pro výchozí displej a dodatečných funkčních vylepšení včetně kinetického skrolování.

Nokia N97 mini také obsahuje novou aplikaci Ovi Maps. Navíc, díky bezplatné pěší navigaci a přístupu k prémiovému obsahu od Lonely Planet, Michelin a Wcities, se Nokia N97 mini stává kapesním cestovním průvodcem.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?