Hlavní navigace

Toshiba Folio 100 - tablet s Androidem

5. 9. 2010

Sdílet

Společnost Toshiba představila svůj nový multimediální tablet FOLIO 100. Osobní tablet je pro práci s multimédii vybaven displejem s úhlopříčkou 25,7 cm (10,1"). FOLIO 100 bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během čtvrtého čtvrtletí 2010.

Tablet FOLIO 100 se dodává s nabídkou předinstalovaných aplikací, mezi něž patří například Opera Mobile (internetový prohlížeč), FBReader (čtečka elektronických knih), Document To Go (kancelářský balík), Evernote (poznámky), Adobe Flash 10.1 a Fring, což je aplikace, která ve spojení s vestavěnou webovou kamerou umožňuje uskutečňovat videohovory s přáteli a rodinou.

Toshiba Folio 100

Multimediální tablet obsahuje i možnost využívat nákupní portál Toshiba Market Place – službu, která zajišťuje přístup ke stahování multimediálního obsahu, služeb a aplikací. V sekci Music Place, jejíž obsah dodává společnost 7Digital, lze vybírat hudbu katalogů skladeb a alb a současně je podporována synchronizace s celou řadou hudebních přehrávačů. Sekce Radio Place umožňuje přístup k nabídce internetových rádií. A prostřednictvím sekce App Place si uživatelé mohou stahovat aplikace kompatibilní s tabletem FOLIO 100.

FOLIO 100 s hmotností 760 g obsahuje procesor Nvidia TegraTM 2. Baterie podle výrobce vydrží až sedm hodin  a tablet tak dokáže být na jedno nabití v provozu takřka celý pracovní den. Pro ukládání hudby, filmů nebo videí, fotografií, e-mailů a dalších dat slouží vestavěná paměť s kapacitou 16 GB, kterou je navíc možné rozšířit pomocí SD paměťových karet.

Toshiba Folio 100

Společnost Toshiba již vytvořila rámcovou destinaci (www.toshibatouch.eu) pro vývojáře, kde mohou získat podporu pro optimalizaci aplikací vytvářených pro FOLIO 100.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?