Hlavní navigace

Toshiba představuje zařízení JournE touch, domácí multimediální tablet

26. 9. 2009

Sdílet

Toshiba představuje zařízení JournE touch, domácí multimediální tablet


Společnost Toshiba představila zařízení Toshiba JournE touch, přenosný bezdrátový domácí multimediální tablet se 7" (17,78 cm) dotykovou obrazovkou, který má sloužit jako komunikační a zábavně vzdělávací centrum pro všechny členy domácnosti. Zařízení JournE touch umožňuje uživatelům procházet se Internetem na dotykové obrazovce a stahovat digitální obsah. Zařízení JournE touch bude v Evropě, na Středním východě a v Africe k dispozici u vybraných prodejců od čtvrtého čtvrtletí 2009.

Toshiba JournE touch


Uživatelé mohou k navigaci po 7" (17,78 cm) dotykové obrazovce LCD s podsvícením LED a poměrem stran 16:9 používat nabídku a digitální klávesnici s ovládáním konečky prstů. Rozhraní zařízení JournE touch mohou uživatelé  upravovat dle svých preferencí - přidávat aplikace, měnit ikony nebo vkládat nové odkazy na oblíbené online platformy. Rozměry multimediálního zařízení jsou 189 mm (š) × 133,6 mm (h) × 14 mm (v), hmotnost činí 450 g. Lithiopolymerová baterie vydrží při přehrávání hudby až 14 hodin. Sledovat videa nebo prozkoumávat Internet je možné po dobu až 2 hodin. Zařízení je dodáváno s vnitřní pamětí 1 GB. Tuto kapacitu lze pomocí přídavné karty SD rozšířit až na 32 GB.


V produktu JournE jsou automaticky přednastaveny následující služby:

•    YouTube: platforma ke sdílení videa, která umožňuje odesílání a sdílení videoklipů
•    Acetrax: služba Video on demand s možností stahování a sledování filmů pomocí datových proudů
•    FrameChannel: umožňuje uživatelům zvolit z nabídky různých poskytovatelů obsahu, co se má stahovat do jejich zařízení (televize, mobilní internetová zařízení, obrazové rámečky, set-top boxy).
•    Picasa: organizuje osobní fotografie uživatelů na online platformě
•    Flickr: aplikace k online správě a sdílení fotografií
•    MSN Messenger: konverzace hlasem a pomocí zpráv
•    RSS: informační kanály RSS posílají uživatelům novinové, finanční a sportovní zprávy nebo informace o počasí.

Volitelně dostupná kolébka k zařízení JournE touch je vybavena portem USB a rozhraním HDMI (High Definition Multimedia Interface), jež umožňují připojení k notebooku nebo televizoru a zobrazení obsahu (vlastnoručně pořízených fotografií a videozáznamů nebo obsahu staženého z Internetu) na větší obrazovce a jeho sdílení s ostatními rodinnými příslušníky.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?