Hlavní navigace

Trask eGG – řešení pro podporu datových schránek

16. 9. 2009

Sdílet

Základem je open-source produkt firmy Alfresco (www.alfresco.com), který je lokalizován a přizpůsoben požadavkům datových schránek, ale je také vhodnou platformou pro implementaci dalších procesů a funkcí, vycházejících z požadavků zákazníka a pokračující elektronizace státní správy. Open-source model dává možnost celé řešení okamžitě využít a to bez licenčních poplatků.

Informační služba datových schránek (ISDS) provozovaná od 1. července Českou poštou je významnou změnou v komunikaci firem se státní správou. Standardní prostředí ISDS určené k obsluhování datové schránky, odesílání a příjmu zpráv je z pohledu větší firmy či instituce nedostatečné a neřeší celou řadu požadavků a nároků uživatelů. Prostřednictvím svého řešení nabízí společnost Trask podle svých slov kompletní obsluhu datových schránek ze zabezpečeného firemního prostředí, dlouhodobou a bezpečnou archivaci a zejména rozsáhlé možnosti spojené s modelováním podnikových procesů formou workflow. Třídění došlých zpráv například podle odesilatele, notifikace skutečného příjemce, vedení elektronické podatelny pro více datových schránek, upozorňování na došlé zprávy, jako i hlídání lhůt pro vyřízení a zpracování; to jsou jen některé z funkcí řešení firmy Trask, bez kterých si většina organizací využívání datových stránek neumí představit. Trask poskytuje řešení pro obsluhu datových schránek ve formě otevřeného řešení pod označením eGovernment Gateway.

Zákazníci mají dvě možností jak řešení eGG využívat:
•    Mohou získat produkt řešící partikulární problém datových schránek.
•     S podporou o firmy Trask mohou využít produkt jako „krystalizující jádro“ s potenciálem vytvořit komplexní řešení adresující budoucí požadavky na elektronickou správu a hladce integrované do IT infrastruktury zákazníka.

Open source model podle zástupců Trasku zajišťuje, že řešení je nákladově velmi efektivní, přičemž zákazník platí pouze za integraci, modelování podnikových procesů a podporu systému (sledování legislativních změn a jejich aplikace do systému).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?