Hlavní navigace

Třetí ročník soutěže IT diplomka roku má svého vítěze

17. 9. 2009

Sdílet

Začátkem září byl vyhlášen vítěz již třetího ročníku soutěže IT diplomka roku, kterým se stal Jiří Mlejnek z ČVUT v Praze, z Fakulty elektrotechnické, s diplomovou prací na téma: Realizace online systému sledování letadel v průběhu plachtařských závodů. Vítěz převzal šek na 100 000 Kč z rukou Tomáše Pavlíka, generálního ředitele společnosti Profinit. Vedoucí vítězné diplomové práce Ing. Pavel Pačes získal 20 000 Kč. Slavností vyhlášení proběhlo v rámci slavnostního večera Late Summer Jazz Party.

profinitVítěz letošního ročníku IT diplomky roku Jiří Mlejnek (na fotografii vlevo) řekl o soutěži po převzetí šeku „Do soutěže jsem se přihlásil na doporučení mého vedoucího diplomové práce pana Ing. Pačese. Za velký úspěch jsem považoval zařazení mezi 10 finalistů soutěže, a proto mě velmi mile překvapilo, když jsem zaslechl své jméno při vyhlášení vítěze. Myslím, že mezi deseti finalisty byla velká konkurence. Děkuji společnosti Profinit za uspořádání této soutěže a za motivaci, kterou tím budoucím absolventům při realizaci jejich diplomové práce přináší.“

Vítěznou práci jeden z porotců hodnotil následovně: „Práce si zasluhuje pozornosti z důvodů skloubení teoretických znalostí se schopností je prakticky aplikovat a dovést hardwarově softwarový projekt k realizaci, která je efektivně použitelná v praxi. Autor prokázal schopnost orientovat se v mnoha teoretických i praktických směrech.“

Vítěze vybrala odborná porota z 10 finálových prací, které vybrali odborníci z 52 došlých přihlášek, což bylo nejvíce v historii soutěže. Odborná porota byla složená z 16 zástupců vysokých škol a 20 představitelů významných soukromých firem. Třetí ročník soutěže o nejlepší IT diplomku roku byl otevřen pro studenty českých a slovenských vysokých škol, kteří ve školním roce 2008/2009 vypracovali diplomovou práci na téma z oblasti Software Engineering nebo Computer Science.

Více informací o soutěži, partnerech projektu a spolupracujících vysokých školách naleznete na adrese www.it-diplomkaroku.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?