Hlavní navigace

Windows Mobile 7 se zaměří na sociální sítě

18. 9. 2009

Sdílet

Windows Mobile 7 se zaměří na sociální sítě

 

Do vydání nové verze Windows Mobile (6.5) zbývá ještě několik týdnů, avšak v mediálním světě už se zdá být tato událost pasé. Jistě, novinka přinese jiné uživatelské rozhraní, ale jinak se bude držet kontinuálního vývoje a žádná velká změna se od ní nedá očekávat.

Už proto je Windows Mobile 7 zajímavějším tématem. Na internetových stránkách Microsoftu, konkrétně v sekci nabírání nových zaměstnanců, se navíc nyní objevil inzerát, který - pravděpodobně nechtěně - o tomto systému prozrazuje poměrně dost. Ze všeho nejvíce potom zaměření na sociální sítě.

Microsoft podle tohoto inzerátu, kterým láká nadané programátory, chce docílit toho, že rozhraní pro sociální sítě bude integrováno do úplného jádra systému. To by otevřelo prostor spoustě externích vývojářů, kteří by pro tyto sítě a zároveň Windows Mobile 7 mohli tvořit aplikace.

Vývoj je to logický - sociální sítě jsou dnes extrémně populární, a i když zatím nemají kvalitní finanční model, budou v budoucnu pravděpodobně vydělávat hodně - a proč ne také na mobilech?

Podle dostupných informací se vývoji Windows Mobile 7 už teď věnuje zhruba tisícovka zaměstnanců Microsoftu. Systém, který spíše shodou náhod nese stejné číselné označení jako Windows 7 pro počítače, by se tak měl objevit už koncem příštího roku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?