Hlavní navigace

TrustPort vylepšil centrální správu svých bezpečnostních řešení

20. 5. 2009

Sdílet

PC Security vedle antiviru, antispywaru a firewallu obsahuje ještě dodatečné bezpečnostní moduly - jde o modul Archive Encryption určený pro bezpečné ukládání souborů do šifrovaných archivů, dále modul sign vhodný pro generování a použití elektronického podpisu a konečně modul Disk Protection, jež slouží pro ochranu souborů on-line šifrováním na virtuálním disku.
Pokud uživatel potřebuje odstranit citlivá data a zabránit jejich obnovení, pak PC Security pro tyto účely nabízí modul DataShredder. Pro skartaci používá několik metod, lišících se stupněm spolehlivosti. Metodu skartace si uživatel zvolí podle toho, nakolik důvěrná data likviduje. Do nové verze přibylo pět nových skartačních metod. Jednou z nich je ta, co vyvinula TrustPort a jež provádí při posledním kole skartace kontrolu likvidovaných dat.
„Jedním z důvodů vydání nové verze centrální správy Management bylo nedávné rozdělení produktů Antivirus a PC Security na edici pro domácnosti a edici pro firmy," objasňuje Petr Vaněk, vedoucí vývojového oddělení společnosti TrustPort. „Management je nyní naprosto kompatibilní se všemi verzemi klientského softwaru naší firmy." Současně lze centrální správu provozovat na 32bitových i 64bitových operačních systémech.
Prý výraznou pomocí pro síťové administrátory je také utilita Client Probe System, dodávaná jako součást řešení Management. U některých počítačů zapojených v síti v důsledku jejich nastavení totiž nelze hned napoprvé provést vzdálenou instalaci antivirového softwaru TrustPort. Nová utilita, použitá přímo na daném počítači, umožňuje provést analýzu a odstranění potíží, bránících vzdálené administraci počítače z rozhraní Management.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?