Hlavní navigace

Úložné řešení NAS s podporou virtualizace či 10Gb Ethernetu představil Netgear

2. 4. 2010

Sdílet

Jde o modely ReadyNAS 3100 a 4200 s podporou až 500 uživatelů. Použít je lze v segmentu SMB jako primární datová úložiště, v případě velkých podniků jako sekundární úložné řešení.

Nové modely nabízejí mimo jiné integrovanou podporou replikace či možnosti zálohování ve virtualizovaných IT infrastrukturách, což představuje vhodnou kombinaci pro firmy, které chtějí snížit svoje náklady.

Řada 3100 představuje 1U řešení pro montáž do stojanu se čtyřmi pozicemi pro pevné disky, které dokáže poskytnout až 8 terabajtů (TB) úložné kapacity v jediném systému. Je nabízen v ceně do 5 000 USD a nabízí redundantní napájení.

Model 4200 je řešení o výšce 2U s dvanácti pozicemi pro pevné disky, díky nimž lze využívat úložnou kapacitu až 24 TB a dvě redundantní jednotky v jediném systému. Nabízejí připojení e Ethernetu rychlostí až 10 Gb/s..

Funkce řešení ReadyNAS 3100 a 4200 dle výrobce:

• Unifikovaná architektura podporující souborové architektury NAS a správu aplikací iSCSI – sdílení souborů, bezpečné replikace, snadný vzdálený přístup, cloud backup, obnovu po haváriích či virtualizaci serverů napříč operačními systémy operační systémy Windows, UNIX/Linux a Mac.

• Platforma se výkonem pro náročné aplikace – díky procesoru Intel Quad Core a 10Gb/s Ethernetu poskytují síťovou konektivitu více než třikrát výkonnější než předchozí modely ReadyNAS.

• Spolehlivé řešení pro kritické podnikové aplikace díky SATA pozicím pro pevné disky s podporou hot-swap, redundantnímu systému chlazení, redundantním síťovým portům, Error-Correcting Code (ECC) paměti a redundantnímu napájení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?