Hlavní navigace

UPC rozjíždí v Česku první pravidelné 3D vysílání

11. 6. 2010

Sdílet

Televizní stanice HD+, která je dostupná v nabídce kabelové sítě UPC, zahájila tento týden pravidelné vysílání ve 3D. Nejde však jen o propagační pořady výrobců 3D televizorů, 3D filmy o filmu, ale také o originální českou produkci. Trojrozměrné vysílání probíhá pravidelně každý den od 11:30, 18:30 a 0:30.

„HD+ je prvním televizním programem v České republice, který přináší 3D vysílání bez dalších omezení. Zatímco ostatní projekty 3D vysílání jsou určeny pouze pro prezentační účely, nebo pro zákazníky s novými TV přijímači určité značky, vysílání v síti UPC představuje zásadní posun směrem k plošné dostupnosti fenoménu zvaného 3D. UPC ho může nabídnout více než 1,1 mil. českých domácností v dosahu své sítě a přímo si ho již dnes může naladit téměř 400 000 českých domácností“, okomentoval nové 3D vysílání Václav Bartoň, generální ředitel UPC.

Trojrozměrné vysílání na kanálu HD+ funguje prostřednictvím dvou odlišných technologických řešení.První je určeno majitelům 3D televizorů se speciálními 3D brýlemi. Druhý typ vysílání pak mohou sledovat i ti, kteří 3D televizor nemají - postačí jim totiž pouze brýle s červeným a zeleným filtrem.Diváci jsou vždy před začátkem 3D vysílání upozorněni, o jaký typ 3D pořadu se jedná a co si jeho sledování vyžaduje.

Televizní stanice HD+, kterou provozuje firma SAT Plus, je zaměřena především na dokumenty o cestování a novinky z oblasti cestovního ruchu. HD+ vysílá také pořady o technologických inovacích, především ze světa HD.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality