Hlavní navigace

Určit emoce lidí a toho využít pro obchodní účely umožňuje novinka od IBM

6. 3. 2012

Sdílet

Nasnímané reakce jsou pak porovnávány s databází vzorců reakcí lidské mimiky. Prostřednictvím této vědecké analýzy mohou společnosti měřit reakce spotřebitelů na branding a komunikaci.

Řešení vzniká ve spolupráci IBM a poskytovatele softwarových řešení pro rozpoznávání emocí nViso. Cílem je přesně měřit emocionální reakce spotřebitelů na internetovou reklamu a média.

Například společnost, jež dodává balené spotřební zboží, by za použití softwaru společnosti nViso spolu s řešením IBM SmartCloud mohla lépe určit dopady potenciální reklamní kampaně a předvídat emoce, které by tato kampaň ve vztahu k dané značce vyvolala.

V rámci internetového průzkumu společnosti nViso sledují jeho účastníci reklamy před zapnutou webkamerou. Software nViso po vteřinách zaznamenává jejich okamžité reakce. Nasnímané reakce jsou následně anonymně seřazeny a vyhodnoceny ve vztahu k jedné ze sedmi základních emocí. Výsledky analýzy je pak možné porovnat s reakcemi na konkurenční kampaně nebo roztřídit podle demografických ukazatelů jako je věk nebo pohlaví.

Tradiční forma výzkumu emocí spotřebitelů spoléhá na schopnost respondentů zapamatovat si a popsat jemné emocionální reakce. To je ovšem při současné nasycenosti médií čím dál obtížnější. Díky řešení společností nViso a IBM budou nyní firmy prý moci rychle posoudit, jaký účinek mají na zákazníky jejich značky a reklamní kampaně.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?