Hlavní navigace

Uživatelé žádají Mac OS X v češtině. Sepsali petici

28. 4. 2009

Sdílet

Petice žádá českou a slovenskou mutaci Mac OS X


Dlouhodobá nespokojenost českých a slovenských uživatelů Mac OS X s jeho jazykovými nedostatky nyní vyústila v internetovou petici, kterou můžete podepsat i vy. „Zdejší petice se chce zasadit o zařazení češtiny a slovenštiny do standardní konfigurace operačního systému Mac OS X 10.6. Tímto vyslovuji svou nespokojenost s dosavadní situací, jakým způsobem je čeština a slovenština distribuovaná, spravovaná a překládaná zástupci Apple v ČR a SR. To vše neodpovídá standardům, které Apple nabízí v jiných zemích, jejichž jazyk je standardní součástí operačního systému Mac OS X 10.5 a ostatních programů Apple," začíná text petice.

Autoři petice argumentují především neznalostí cizích jazyků některými našimi uživateli, což by jim ale v žádném případě nemělo upírat právo na používání Mac OS X. „Chce-li Apple svými produkty získat i takové zdejší zákazníky, kteří neovládají jeden z cizích jazyků a kteří právem očekávají, že budou moct používat hardware i software ve své mateřštině bez jakýchkoli komplikací, bude muset jak Apple samotný, tak i jeho zástupci v ČR a SR změnit jejich dosavadní jazykovou politiku," vybízí petice Apple ke změně marketingové politiky.

Petice bude 1. června 2009 předána zástupcům firmy Apple v České a Slovenské republice a  evropské centrále Apple. Celé znění petice najdete na těchto stránkách, kde ji lze také podepsat. Během prvních tří dnů tak učinilo již 500 osob.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?