Hlavní navigace

V Praze dnes pokračuje konference Internet a Technologie 10

8. 6. 2010

Sdílet

Sdružení CZ.NIC, správce české internetové domény .CZ, včera odstartovala dvoudenní konferenci Internet a Technologie 10. Národní technická knihovna v pražských Dejvicích se tak na začátku týdne stává pomyslným "středem českého internetu", jelikož zde vystupuje řada specialistů z oboru, kteří se zabývají především dalším vývojem českého i celosvětového webu.

Hlavním dnešním tématem konference je internetový protokol IPv6, který by měl v budoucnu nabídnout násobně více internetových adres než stávající IPv4. V areálu knihovny tak dnes probíhají přednášky a panelové diskuze odborníky především o této problematice.

„Protože chceme internetovým tématům věnovat více času a prostoru, rozhodli jsme se letos uspořádat naši konferenci ve dvou dnech. Zájemce z řad internetové komunity, novinářů a studentů bych rád upozornil především na diskusi věnovanou IPv6. Ve dvou blocích chceme představit jak odborné prezentace, tak zkušenosti firem a názory odborníků z praxe. Zajímavá bude jistě panelová diskuse, v niíž vystoupí mimo jiné zástupce největšího českého poskytovatele internetových služeb (Seznam.cz), největšího českého ISP (Telefonica O2) nebo vedoucí oddělení integrace z Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Pozornost si ale jistě zaslouží i jiné přednášky. Z nich bych vybral například příspěvek kolegy Ondřeje Surého, který bude mluvit o podepisování kořenové zóny technologií DNSSEC,“ láká na konferenci Internet a Technologie 10 Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?