Hlavní navigace

Veletrh CES 2010 bude ve znamení zelené

28. 12. 2009

Sdílet

Veletrh CES bude ve znamení zelené

 

Asociace CEA snižuje dopad emisí uhlíku díky partnerství se společností EarthEra, která je oficiálním partnerem CES 2010 pro čisté energie. EarthEra bude vydávat elektronické certifikáty obnovitelné energie na energii získanou z větrných elektráren, aby tak kompenzovala energetické a uhlíkové emise spojené s pořádáním veletrhu International CES, včetně provozu všech výstavních prostor a hotelových pokojů.

CEA rovněž věnovala dotaci 50 000 amerických dolarů ústředí pro Kongresové centrum městské policie Las Vegas, na pořízení elektrických vozidel T-3 Motion a jejich příslušenství. Elektrická policejní vozidla sníží množství vozidel na fosilní paliva a mají pomoci životnímu prostředí, policii i místním obyvatelům.

Ekologicky udržitelné přístupy přijímají také dodavatelé a zázemí CES. Kongresové centrum v Las Vegas (LVCC), které je účastníkem programu WasteWise (Inteligentní likvidace odpadu) Agentury pro ochranu životního prostředí EPA (Environmental Protection Agency), bude během celé doby trvání veletrhu recyklovat materiály z výstavních ploch a konferenčních místností.

Benátský pavilón (Venetian), kde bude letos vystavována špičková audio technika, získal stříbrný certifikát od Americké rady pro zelené stavby v oboru Nejlepší energetický a ekologický projekt (Leadership in Energy and Environmental Design – LEED); Aramark používá biologicky zlikvidovatelné nádobí a ubrousky a bude nakupovat bioprodukty nebo místně vyráběné produkty; a GES bude 95 procent veškerého provozu veletrhu napájet energií z čistého přírodního plynu a natáhne koberce z recyklovaného materiálu v místech, jako například registrace, TechZones a CE Spotlights.

Na výstavní ploše veletrhu 2010 International CES bude v Severní hale LVCC umístěna expozice Udržitelná planeta (Sustainable Planet Spotlight). Zde bude vystavovat přes 30 společností, jež představí nejnovější technologie, včetně pokroků v oblasti zelených staveb, technologií pro alternativní energie a technologií pro inteligentní síťové rozvody. Na televizní síti CNET bude navíc uvedena panelová diskuse o expozici Udržitelná planeta s názvem „Making Electronics Greener One Consumer at a Time“ („Aby elektronika byla zelenější pro každého dalšího spotřebitele“), a to v pátek 8. ledna ve 14 hodin.

Veletrh CES 2010 představí více než 2 500 vystavovatelů a očekává se 110 000 návštěvníků ze 140 zemí. Jako místo, kde se představují nové technologie, bude veletrh 2010 International CES vystavovat 20 000 nových produktů z 30 různých technologických kategorií.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality