Hlavní navigace

Virtuální desktopy provozované přes USB porty nabízí Ncomputing

18. 10. 2009

Sdílet

Navíc k jednomu PC lze připojit více takových klientů, což, jak uvádí Carsten Puls, viceprezident pro strategický marketing ve firmě Ncomputing, může představovat levnější variantu než nakupovat separátní plnohodnotné pracovní stanice. Typickým uživatelem tohoto řešení budou podle Pulse malé a středně velké organizace.

Zařízení U170 obsahuje video- a audiorozhraní a také dva porty USB pro připojení uživatelských periferií jako myš nebo klávesnice. "Jediné, co potřebuje pro připojení ke zdrojovému PC, je USB kabel," uvádí Puls. Délka propojení ale může být maximálně zhruba 1,5 m, lze ji však pomocí příslušných USB extenderů zvýšit údajně až na 15 metrů.

Na straně hostitelského přístroje je nutné nainstalovat virtualizační software Vspace, který automaticky spustí příslušný virtuální stroj po připojení zařízení U170. Na jediném PC je prý možné spustit až čtyři instance VM.

Vspace je kompatibilní s několika verzemi operačního systému Windows včetně nově přicházejícího Windows 7.

Samotný produkt stojí necelých 99 dolarů a na trhu se objeví přibližně na přelomu letošního a příštího roku. Uživatelé si však musí přikoupit ještě monitor a příslušné periferie – pak získají podle Pulse plnohodnotnou pracovní stanici.

Kromě toho, že uživatelé nemusejí kupovat další počítače, ušetří také díky nižším nárokům na elektrickou energii, neboť U170 spotřebuje podle výrobce pouze přibližně 2 W, mnohem méně, než mají i velice úsporná PC.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?