Hlavní navigace

Vltava.cz může získat zpět svou slávu, koupila ji Kasa.cz

3. 6. 2010

Sdílet

Vltava.cz se stala na konci minulého století vůbec prvním velkým internetovým obchodem v Česku a až dodnes je hlavním symbolem tohoto odvětví v tuzemsku. Vše nasvědčovalo tomu, že Vltava.cz bude přesně následovat Amazon.com. Po několika letech se ale výrazně změnila struktura obchodu, která z něj udělala v podstatě vyhledávač, což vedlo k brzkému vyschnutí pramene Vltavy.

Nyní ale přichází nový impuls - koupi serveru Vltava.cz oznámily eshopy Kasa.cz a Obchodní-dům.cz. Ty chtějí využít silného jména Vltavy k posílení své pozice na tuzemském trhu na úkor svých hlavních konkurentů Alza.cz a Mall.cz. „Hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli převzít e-shop Vltava.cz, je jeho tradice a zavedená značka. Jeho velmi dobré renomé dokazují i četné průzkumy znalosti a popularity českých internetových obchodů, ve kterých Vltava.cz zaujímá první místo, přičemž pro mnohé představuje téměř synonymum nákupu na internetu,“ vysvětlil Roman Novotný, předseda představenstva holdingu Kasa.cz a Obchodní-dům.cz.  „Převzetím navíc doplníme náš sortiment o nové oblasti a posílíme naši pozici na českém trhu internetových prodejců,“ dodal.

Samotné převzetí novou firmou však ještě nic neznamená. Je to ale příležitost na to, aby se do naší kdysi největší internetové řeky mohl znovu dostat nějaký život.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality