Hlavní navigace

VMware kupuje od svého majitele, firmy EMC, některé správní produkty řady Ionix

3. 3. 2010

Sdílet

VMware tak chce obohatil funkcionalitu svého správního systému vCenter. Hodnota transakce je přibližně 200 milionů dolarů v hotovosti. Očekává se, že transakce bude dokončena v druhém kalendářním čtvrtletí roku 2010.

Podle podmínek smlouvy VMware získá veškeré technologické a duševní vlastnictví k produktům FastScale, Application Discovery Manager, Server Configuration Manager a Service Manager a zachová oddělení vývoje, marketingu, prodeje a podpory ve Spojených státech, Evropě, Izraeli, Indii a Austrálii. Ze smlouvy také vyplývá, že společnost EMC si ponechá značku Ionix a bude mít plná práva prodejce, aby mohla i nadále nabízet zákazníkům produkty zakoupené nyní společností VMware.

„Řešení EMC Ionix pomáhají zákazníkům zjednodušit a automatizovat správu IT a díky tomu urychlit přechod k architektuře private cloud,“ řekl Pat Gelsinger, prezident a COO divize Information Infrastructure Products ve firmě EMC. „Úložná a síťová infrastruktura je základním stavebním kamenem pro dosažení výhod architektury privátních cloudů. Společnost EMC se nadále zaměří na funkce správy, které poskytuje řešení Ionix pro informační infrastrukturu – včetně řešení pro síť, úložiště a architekturu Vblock.“

VMware rozšíří řadu produktů VMware vCenter o funkce, které umožní plnit standardy pro dodržování předpisů v dynamickém virtualizovaném prostředí. Tyto nové funkce poskytnou ucelený pohled na dodržování předepsané konfigurace v případě ucelených služeb IT od podpůrných fyzických prostředků až po aplikace. Společnost VMware prý také hodlá zakoupené produkty dále optimalizovat pro dynamickou infrastrukturu prostředí cloud založenou na řešení VMware vSphere.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?