Hlavní navigace

Vodafone a U:fon ukazují, že i telekomunikační operátoři umějí spolupracovat

30. 9. 2010

Sdílet

Český mobilní operátor MobilKom (známý spíše díky označení U:fon, pod nímž jsou uživatelům nabízeny hlasové a datové služby) se zavázal zpřístupnit zákazníkům Vodafonu své datové sítě založené na technologii CDMA. Vodafone se tedy nyní pyšní skutečností, že rychlý mobilní internet s reálnou rychlostí 300 - 2000 kb/s nabízí až 80% české populace.

Viceprezident pro strategii a plánování Vodafonu Colin Shea sdělil: „Naší současnou prioritou je nabídnout co nejvíce našim zákazníkům co nejrychlejší mobilní internet, k čemuž nyní využíváme i CDMA síť MobilKomu. Současně však také pokračujeme v intenzivní výstavbě 3G sítě a do konce roku 2010 chceme touto technologií pokrýt 60 měst včetně všech krajských metropolí“.

Vodafone nyní svým zákazníkům nabízí speciální kombo modem AnyData kombinující podporu technologií EDGE, CDMA a 3G, přičemž si zařízení automaticky volí nejrychlejší dostupnou síť. Modem si mohou zákazníci pořídit společně s tarifem „Připojení na stálo“ za cenu 77 Kč v případě uzavření 12měsíční smlouvy, nebo za 977 Kč s 6měsíční smlouvou. Zmíněný datový tarif je zpoplatněn měsíční částkou 525 Kč s FUP limitem 3 GB.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?